ای بابا، امروز غذا چی درست کنم؟

کمی که سرد شد، ماست را به آنها اضافه و مخلوط میکنیم. آنگاه روی مخلوط قارچ نعنا خشک میریزیم و به دلخواه تزئین میکنیم. با دستان مرطوب مقداری گل نرم را بر روی صفحه ای صاف پهن کنید. علیرضا پسر بچه ۸ ساله ای که با مادرش در جشنواره شرکت کرده است در کنار این کیک فوتبالی(به قول خودش) بالا و پایین می پرد؛ وقتی از او می پرسم که این کیک دستپخت مادرت است می گوید: نه،این خیلی خوشگل تر از کیک مامانم است، می خوام به مامان نشونش بدم تا برای تولدم از اینا درست کند.

ممکن است خسته از سرکار رسیده باشید، وقت کم باشد و یا اصلا بی هیچ دلیل خاصی حوصله ی آشپزی کردن را نداشته باشید و دوست داشته باشید یک غذای ساده و سریع تهیه کنید. یک آشپزی خوب اصولی دارد که با رعایت آن ها می توان غذاهای خوشمزه و در عین حال سالم را تهیه کرد. مواد اولیهاش، لوبیاچیتی، نخود، عدس، لوبیا سفید، رشتهٔ آش، پیازداغ، سیرداغ، نعنا داغ، کشک است و در تهران طرفداران بسیاری دارد. ابتدا برای تهیه سس، سیر خردشده، کره و چند برگ مریم گلی را سرخ می کنیم و وقتی سیر طلایی شد، سس آماده است.

خیلی مهمه بدونین که زرشکی که استفاده میکنین تازه و آبداره یا خشک، اگه زرشکتون خشک شدس، حتما اون رو چند دقیقه تو آب بذارین تا خیس بخوره و بعد آبکشی کنین تا تمیز بشه و بعد از اینکه آبش خشک شد، استفاده کنین. بعد از تمام شدن مواد کمی سس و پنیر رنده شده روی آن میریزیم و قابلمه را روی گاز میگذاریم تا بپزد. آنگاه بقیه پنیر را روی سوفله بادمجان میپاشیم. دستور پختهای متنوعی برای بادمجان پلو وجود داره که یکی از معروفترین اونها بادمجان پلوی قزوین هست که با گوشت درست میشه. چطور غذای بیرونی را با غذای خانگی گربه تعویض کنیم؟

البته در این خورشت به جای گوشت از مرغ نیز میتوانیم استفاده کنیم. در خارج از ژاپن تمپورا یکی از نمادهای غذاهای ژاپنی به شمار میآید. بادمجان پلو یکی از غذاهای سنتی ایرانیه. یکی از غذاهای خوب و ارگانیک ایلام، خورشت تره کوهی است که درواقع غذایی مختص به غرب ایران است. یکی از غذاهای سنتی و معروف ایرانی، کوفته تبریزی است.

دیدگاهتان را بنویسید