درست کردن غذا در شرایط سخت و بحرانی

کشک و بادمجان یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که به عنوان یک غذای حاضری بسیار خوشمزه شناخته می شود. برای خود بومیان آلاسکایی این غذا تنفرآور نیست و خوردن همهی اجزای بدن ماهی عادی و غذای بسیاری از افراد روستایی و کلبه نشین است و شاه سالمون خود یک وعده غذایی در تمام دنیاست! اجزای بدن این جانور نرم، جویدنی و بیمزه است و بسیاری از ماجراجویان غذایی گزارش دادهاند که پاهای مکندهاش در گلوگیر میکند. با وجود مشغله های زندگی امروزی، بسیاری از کارخانجات به منظور رفاه حال مصرف کنندگان، اشکال آماده ای از مواد غذایی را برای سهولت در آشپزی و صرف زمان کوتاه تر عرضه کرده اند.

خوردن این سرها در معرض چالشی طولانی و جدی در خصوص سلامت مردم آن منطقه قرارگرفته است که احتمال مسمومیت در آنها وجود دارد. خوردن مقداری از سم این ماهی باعث مواجهشدن با مرگ تدریجی و از دست دادن هوشیاری و خوابرفتگی و سپس خفگی میشود و متأسفانه پادزهری برای سم آن وجود ندارد.

ابتدا پیاز و سیر ها را پوست بگیرید و بشویید و بر روی تخته آشپزخانه با استفاده از یک چاقوی به صورت نگینی خرد کنید. تصور کنید که یک سطل پر ازسرهای سالمون در هوای گرم تابستان برای چند هفته در بیرون قرار بگیرد! حالا دیگر کلسیم و منیزیم و رویی که قرار بود جذب بدن شود، بیش از پیش از طریق ادرار دفع می شود و به همراه آن مقادیر زیادی آب، سدیم و دیگر الکترولیت ها نیز از دست می رود. این غذا هم به عنوان دسر سرو میشود و یک غذای سنتی آلاسکایی و البته وقتگیر است که از تکههای بینی گوزن شمالی به دست میآید.

برای تهیه این شام مجلسی باید مرغ را در یک سس مخصوص با ماست و خامه قرار دهید و بعد آنها را بپزید. تنها چیزی که این غذا را نسبت به سایر اجزای دیگر ماهی متمایز کرده است این است که سر ماهی فاسد و تجزیهشده است! این غذا قسمتی از غذاهای باارزش کرهایها در طی قرنها بوده است و یک مادهی انرژیزا و مفید نیز به شمار میرود. سالمون یک وعدهی غذایی اساسی برای آلاسکاییها است و بومیان آنجا بهطور سنتی اجزای این ماهی را استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید