درست کردن غذا در شرایط سخت و بحرانی

آن را با زاویهای مناسب در فاصله 12 اینچی (30 سانتیمتری) آتش مستقر کنید. یک جعبه مقوایی که در قسمت لبه ها با آلومینیوم پوشیده شده را بردارید. یک تکه ذغال را در نزدیکی لبه های جعبه قرار دهید. با قرار دادن یک ورقه آلومینیومی بر روی یک کنده میتوان یک ظرف آلومینیومی ساخت. در نهایت رب گوجه رو هم اضافه کنید و بعد از تفت دادن و گرفتن مزه خامیش، جعفری خرد شده رو اضافه کنید و مقداری آب به مواد اضافه کنید و اجازه بدید که بپزه. با قرار دادن غذا بر روی ذغالهای درون گودال غذا سریع تر پخته میشود و میتوانید مقدار غذای بیشتری بپزید.

آن را درون گودال ذغال و یا روی ذغالها قرار دهید و روی غذا را بپوشانید. برای طولانی تر کردن عمر ذغالها آنها را به وسیله خاکستر و یا پوسته درختان بپوشانید طوری که مقدار اکسیژن مورد نیاز برای سوختن آنها را محدود کنند. آش یکی از غذاهای مورد علاقه در فصول سرما است. یکی از کاغذها را طوری بپیچید که بخار را درون خود نگه دارد.

زیرا در تهیه سوسیس و کالباس دهکده پروتئین از مواد نگه دارنده و افزودنی های مضر استفاده نمی شود. چند عدد سوسیس خانگی خوش طعم و سالم، سیب زمینی، پیاز و رب گوجه تنها موادی هستند که برای تهیه این فست فود خوشمزه نیاز دارید. ۳ عدد پیاز را به صورت نگینی خرد میکنیم و تفت میدهیم تا کمی سرخ و طلایی شود. کدوها رو مثل چیپس، به صورت حلقههای نازک برش بزنید.کدوها رو داخل آب و بعد داخل آرد بزنید و در روغن زیاد سرخ کنید.

برای تهیه آن ابتدا باید ابتدا سیب زمینیها را آب پز کنید و بعد از اینکه سرد شد، آنها را در ظرفی رنده کنید. 3. تخم مرغ ها را در ظرفی می شکنیم و دو قاشق آرد ذرت را با آن مخلوط می کنیم و به مواد بالا اضافه می کنیم. یک قاشق غذاخوری کره و دو قاشق غذاخوری آب ته قابلمه میریزیم. این باعث تثبیت شدن آب و طعم گوشت در درون آن میشود. برای استفاده میتوانید هر کدام از این تکه های جعبه را بشکنید و روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید