شام چی بپزم؟

سپس پیازها را اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی شوند. ۴ حبه سیر رنده شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید. زیره سبز، یک قاشق چایخوری نمک، پودر میخک، زنجبیل، پودر فلفل قرمز، دارچین و زردچوبه را هم اضافه کنید و با سیر و پیازها کمی تفت دهید. در یک ماهیتابه و روی حرارت متوسط گاز کره آب شده را کمی گرم و پیازهای خرد شده را اضافه کنید. البته بادمجان شکم پر شمالیها در جزییات با قارنی یارخ فرق دارد.

البته ماهی سفید شکم پر هم یک گزینه عالی برای شام است. علاوه بر این موادی که برای پر کردن شکم ماهی استفاده میکنید باید نسبتهای رعایتشده داشته باشند تا طعم لذیذ ماهی شکم پر را تجریه کنید. میتوانید این ساندویچ را برای زمان هایی که به دنبال یک غذای ساده دو نفره می گردید تهیه کنید.

این شام مهمانی یک غذای تابستانی هم به جساب میآید و البته در تمام طول سال پرطرفدار است. معمولا چیزی که طعم و رنگ قورمه سبزیها را متفاوت میکند، ادویهها، چاشنیها و ترکیب و اندازه سبزیهای قورمه سبزی در شهرهای مختلف است. خوراک مرغ و لوبیا سبز یکی از خوراکهای راحت و مقوی است که برای ناهار با نان بسیار میچسبد.

این غذای خوشمزه مجلسی هم برای ناهار و هم برای شام مهمانی یک غذای دلچسب و البته پرطرفدار است. اما فراموش نکنید که همین غذای به ظاهر ساده، برای اینکه تبدیل به یک غذای مناسب مهمانی شام یا ناهار شود باید در طرز تهیه آن، نکات و فوت و فنهای پخت را به خوبی رعابت کنید. این نوع آتش درست کردن برای گرم کردن آب، تهیه سوپ، خورشت و قهوه بسیار مناسب است چون میتوان از طریق قلابی که در انتهای تیر چوبی است و ظرف غذا را نگه داشته گرما را کنترل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید