شکم گردی در شهرهای ایران – مجله اتاقک

گوشت چرخ کرده را به پیاز داغ اضافه کنید و کاملاً تفت دهید تا رنگ گوشت عوض شود. تا حال دقت کردین که کیفیت زرشک چقدر میتونه تو طعم و رنگ غذاهای شما تاثیر بذاره، استفاده از زرشک نامرغوب نه تنها مزهی دلنشینی به غذا نمیده، بلکه ظاهر غذا هم بد میکنه. رژیم غذایی را کنار بگذارید که وقت شکمگردی رسیده. پس حتما مواقعی که وقت کمی برای تهیه غذا دارید آن را امتحان کنید. درست است که فلافل یک غذای محلی خوزستانی معرفی میشود اما در تمام شهرهای ایران پر شده از مغازههای فلافل فروشی. در اصل قلیه ماهی باید ترکیبی از دو طعم ترشی و تندی را همزمان داشته باشد.

ما در اینجا شما را با طرز تهیه قلیه میگو آشنا میکنیم. فلافل را در جنوب ایران با ادویههای مخصوص مانند پودر زیره سبز یا سیاه درست میکنند. آبگوشت یک غذای سنتی و خوشمزه است که دورهمی میچسبد و به همین دلیل اکثر ایرانیان در ظهر جمعه آن را درست میکنند. است. فرق cook با chef در این است که واژه chef به معنای سرآشپز است؛ ولی cook واژهای کلی است و ممکن است به ردههای پایینتر از سرآشپز هم اطلاق گردد.

هویج هم از دیگر صیفی جاتی است که می توانید با آن کتلت درست کنید. بعد از جوشیدن می توانید زیر آنرا مقداری کم کنید. اگر به استان خوزستان سفر کردید، از غذاهای آنها نوش جان کنید و لذت ببرید. به هر گوشه از ایران که سفر کنید اقوامی را میبینید که با توجه به طبیعت و فرهنگشان غذاهای سنتی لذیذی دارند. غذا خوردن یکی از اصلیترین نیازهای هر فردی است، اما در مسافرت یکی از لذتبخشترین قسمتهای سفر هم حساب میشود. به همین دلیل هم هر محلهای در تهران یک فلافل فروشی دارد.

در شرایط بحرانی هر فرد قادر است به مدت 10 روز یا بیشتر بدون مصرف غذا به زندگی ادامه دهد ،هر چند مانند تشنگی ،گرسنگی می تواند اثرات مستقیمی بر قدرت تصمیم گیری سریع ،ترس ،درد و سردی بدن داشته باشد . از دستپخت خوزستانیها هر چه بگوییم کم گفتهایم. آش سبزی از آن دسته غذاهای محلی ایران است که بیشتر در وعده صبحانه میل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید