شکم گردی در شهرهای ایران – مجله اتاقک

در سراسر بدن این ماهی، سمی کشنده به نام تترودوتوکسین وجود دارد که یک سیستم دفاعی طبیعی است که شکارچیان را فلج میکند. علاوه بر ذائقه خوب، وجود مواد اولیه تازه و سالم، به خوشمزهتر شدن غذاهای ترکها کمک میکنند. در آذربایجان، آشهای زیادی وجود دارد اما در بین آنها آش یخ از همه خاصتر است.

این یک لیست جامع از خوشمزهترین غذاها در استانهای مختلف ایران بود اما داستان به همینجا ختم نمیشود! گاهی، همین غذاها هم در شهرهای مختلف با ترکیبات و شیوههای متفاوتی پخته میشود. آنچه در اینجا عنوان شد، تنها بخشی از غذاهای سنتی شهرهای ایران است. مرغ شکم پر یکی از غذاهای سالم و خوشمزه است که بیشتر برای پذیرایی از مهمان مناسب است. یکی از غذاهای سنتی و معروف ایرانی، کوفته تبریزی است. کلا معروف است که ترکها کباب را خوشمزه درست میکنند.

دیزی، کباب کوبیده، آش دوغ و میرزا قاسمی از غذاهایی است که در سفره بیشتر ایرانیها دیده میشود و توریستهای زیادی هم در سفر به ایران این غذاهای سنتی و اصیل را امتحان میکنند. در این بین کباب بناب شهرت بیشتری دارد. مهارت در درست کردن کباب به اندازه مواد اولیهاش مهم است. اندازه آتش را میتوان از طریق بستن چند سوراخ کنترل کرد.

آتش روشن کنید، آن را از راه شاخهها و چوبهای ضخیم تر تغذیه کنید. مواد تشکیل دهنده آن هم کاملا در دسترس هستند. در طرز تهیه ته چین مرغ، اصلا نیازی به صرف زمان خیلی طولانی ندارید چون این غذا در ۴۵ دقیقه تا نهایت ۱ ساعت میپزد. حرارت رو کم کنین، چون زرشک خیلی نازک و کم گوشته به همین دلیل زود میسوزه. روغن یا کره رو همزمان با زرشک روی حرارت بذارین، چون اگه کره یا روغن رو زودتر بذارین و بسوزه، رنگ زرشک تیره میشه. ولی اگه زرشک تازه استفاده میکنین، فقط اون رو پاک کنین و اگه نیاز داشت تمیز بشه، آبکشی بکنین.

دیدگاهتان را بنویسید