طرز پخت 10 غذای سریع |غذا چی درست کنم؟

به شما پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال پختن ناهار رژیمی برای کاهش وزن هستید بخوانید. پنه آلفردو یک غذای جدید است که به عنوان ناهار یا شام میتوانید میل کنید. مخصوصا اگر دانشجو هستید یا کودکی دارید که از خوردن گوشت طفره می رود. اگر یک بار آن را امتحان کرده باشید، متوجه خواهید شد که چقدر درست کردن آن ساده است و این غذای ساده یکی از غذاهای محبوبتان می شود. در یک تابه دیگر با کمی روغن پیاز را نگینی سرخ میکنیم به آن فلفل دلمه ای نگینی خورد شده و قارچ اسلاید شده را اضافه می کنیم تا زمانی که قارچ ها به اصطلاح سبک شوند.

سپس سینه مرغ را ریش ریش می کنیم و کنار می گذارم. ابتدا به آرد سفید سپس تخم مرغ و در آخر به آرد سوخاری آغشته کنید. یک نوع تکنیک تهیه غذاست که رویه غذا با پودرسوخاری و پنیر رنده شده طلایی و برشته و در ترکیب مواد آن از تخم مرغ و کره نیز استفاده میشود. برای سوپ معمولاً از عصاره گوشت مرغ یا آب مرغ استفاده میکنند. برای پخت ترشه تره از گوشت یا مرغ استفاده نمیشود،اما در عوض تخم مرغ جضور پررنگی دارد. ناگت مرغ یک غذای ساده و خوشمزه می باشد که می توانید با مرغ تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد را از یخچال خارج کرده و آن را به توپ های کوچک اندازه گردو جدا کنید، گرد کنید و کمی آن را پهن کنید. در ادامه مرغ، سیر، پیاز و پنیر پیتزا را با هم خوب مخلوط کنید و حسابی با دست چنگ بزنید و یا اینکه آن را در غذا ساز به مدت دو دقیقه خوب مخلوط کنید تا مواد به هم ترکیب شده و یک مایه ی خمیری مانند به دست آید.در این مرحله می توانید سس تند، سس کنجد و یا سس خردل و عصاره گوشت هم به مواد اضافه کنید تا ناگت ها طعم بهتری بگیرند.

در ظرفی جداگونه ۲ ق کره روی حرارت آب می کنیم ولی اجازه نمی دهیم داغ شود و ۱ حبه سیر رنده شده به آن اضافه می کنیم در حدی که سیر گرم شه و کمی عطر آن به مشام برسد و سپس پنیر خامه ای(قابل حذف) و خامه صبحانه را اضافه و مخلوط می کنیم و بعد شیر اضافه می کنیم تا کم کم سس نسبتا رقیقی مثل فرنی به دست آید. و در آخر زیر شعله را خاموش می کنیم و به مقدار دلخواه سس مایونز را به مخلوط اضافه می کنیم و خیار شور ها را به صورت نگینی به مواد می افزاییم و مواد را با نان باگت سرو می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید