متن در مورد آشپزی 🍽️+ عکس درست کردن غذا با عشق – ماگرتا

نگران بوی سیر هم نباشید چون بعد از خوردن این غذا دهانتان بوی سیر نمیگیرد. برخی فسنجان را شیرین، برخی ترش و برخی هم ملس درست میکنند. خیلیها این غذا را با طعم شیرین دوست دارند، اما گیلانیها آن را ترش و ملس میپزند. کوکو سیب زمینی یک غذای بسیار عالی برای وقت هایی است که دوست دارید یک غذای ساده با سیب زمینی تهیه کنید. اگر مزه کشک بادمجان را دوست دارید، حتماً به میرزاقاسمی هم علاقه مند خواهید شد.

علاوه بر گوشت، هویج و آلو، از پیاز و رب و ادویههای مختلف هم برای پخت این غذا استفاده میشود. مرغ، لپه، سیر و رب گوجه فرنگی اصلیترین موادی است که در سیر قلیه میریزند. رب گوجه فرنگی و زعفران را به گوشت اضافه کنید و داخل خورشت آب بریزید. اما اناربیج با داشتن رب یا آب انار حسابی ترش است. اعضای تشکیل دهنده اناربیج گردو، آب انار ترش، رب انار، گلپر، سبزی های معطر و پیاز هستند. اما اگر در زمستان هوس آلبالو پلو کردید می توانید از آلبالو های فریز شده هم استفاده کنید و یک غذای متفاوت و خوشمزه داشته باشید.

نکته جالب توجه این هست که اکثر غذای های ساده و سریع رو میشه به عنوان غذای رژیمی هم معرفی کرد چون دارای کالری پایین تری هستند. در سراسر دنیا غذاهای ساده پرطرفدارند. بادمجان با پخت سریع و ساده یک پایه غذایی مناسب برای لیست ما است. خورش قیسی یا خورش قیصی یکی از خوشمزهترین خورشهای ایرانی برای شام است.

تبریز که قبلاً سالها پایتخت ایران بوده، امروزه با داشتن جاذبههای تاریخی فراوانش یکی از مقاصد گردشگری مهم ایران به شمار میرود. درست است که کوفته یک غذای بینالمللی است اما بدون شک کوفته تبریز یکی از خوشمزهترین کوفتههای دنیاست. این خورشت به عنوان غذای اصلی در مهمانیها و مجالس مهم سرو میشود. استفاده میشود. پیش غذاهای خاورمیانهای و مدیترانهای به دلیل طعم دلچسبشان بسیار محبوب هستند. هر چند آش ها را معمولا به عنوان پیش غذا می شناسیم ولی می توانند یک غذای سالم و سبک برای شام هم حساب شوند. شما میتوانید سالاد ماکارونی را به عنوان یک سالاد، یک پیش غذا و یا حتی غذای اصلی سرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید