23 غذای ساده و سریع؛ لیست بهترین غذاهای ساده خوشمزه

شهری که بافت تاریخی آن خانههای یک دست و یک رنگ دارد و بادگیرهای آن از دور به همه گردشگران سلا میکنند. با اقامت در اقامتگاه بوم گردی در یزد و خوردن آش شولی یک مسافرت تاریخی و سنتی را امتحان کنید. سوتی پلو از غذاهای سنتی و محلی استان اردبیل است.

آش سبزی از آن دسته غذاهای محلی ایران است که بیشتر در وعده صبحانه میل میشود. درست که کوفته یکی از غذاهای معرف تبریزی است اما در شهرهای دیگری مثل یزد هم کوفته به عنوان غذاهای محلی پخته میشود. در کل این کوفتهها شبیه همان کوفته تبریزی هستند با این تفاوت که در هرک دام یکی از مواد اولیه متفاوت است. یزدیها چهار جور کوفته دارند: کوفته لپه، کوفته برنجی، کوفته هویج و کوفته نخودچی. مواد اولیه تشکیل دهنده این غذا گوشت، به، آلو، لپه، زعفران، کمی شکر، گوجه فرنگی، پیاز و ادویه است. تفاوت این دو غذا هم که در اسمشان پیداست.

اما این خمیر را در منزل نیز میتوانید درست کنید. شلکینه را معمولاً بر روی ساج درست میکنند. همان مواد اولیهای که معمولاً در تمام خانهها هست برای پخت این غذا استفاده میشود و همین هم باعث شده که غذای راحتی باشد. هر وقت به شهر بادگیرها، یعنی یزد، سفر کردید سراغ رستورانی که خوشمزهترین بریانی را میپزد بگیرید و غذای سنتی یزدیها را نوش جان کنید.

یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی خورشت فسنجان هست که هم با مرغ و هم با گوشت چرخ کرده قلقلی درست میشود. دوپیازه یا دو پیازه آلو یکی دیگر از غذاهای سنتی شیرازی است که خیلی هم راحت پخته میشود. در یکی کدو تنبل استفاده میشود و در دیگری سیب زمینی. در حالت عادی همه آشها پر از سبزی هستند، اما وقتی یکی از آنها آش سبزی نامیده میشود یعنی همه جور سبزی برای پختش لازم است!

دیدگاهتان را بنویسید