23 غذای ساده و سریع؛ لیست بهترین غذاهای ساده خوشمزه

سیب زمینی و پنیر یکی از غذاهای سریع و خوشمزه است که طرز تهیه آن بسیار ساده است. غذا یکی از مهمترین نیازهای بدن محسوب میشه که علاوه بر تأمین انرژی بدن لذت بخش هم هست. اگر شما دوست ندارید که از گوشت قرمز برای تهیه غذا استفاده کنید پیشنهاد میکنم حتما کوکوی مرغ رو امتحان کنید، یک غذای نونی خوشمزه که برای شام میتونه گزینه خوبی باشه، مواد لازم برای این خوشمزه : سیب زمینی متوسط رو به بزرگ سه عدد، سینه مرغ یک عدد هست که با مخلوط کردن مواد میتونی به راحتی درست کنید، در مطلبی کامل به آموزش نحوه درست کردن کوکوی مرغ پرداختیم که پیشنهاد میکنم حتما ببنید.

در مواد اصلی آن هم نه خبری از گوشت هست و نه برنج. به کار بردن سبزی های معطر تازه یا خشک هم می تواند به لذت چشیدن یک طعم متفاوت و خوشمزه کمک زیادی کند. این نردبان با حرکت نسیم جابجا میشود و غذای متصل شده به طناب را می چرخاند. حتی می توانید بورانی ها را به عنوان یک غذای نونی فوری یا پیش غذا هم درست و میل کنید. البته می توانید از سبزی های معطر و ادویه های دلخواه هم در آن استفاده کنید. که البته برای بیرون رفتن و گردش و تفریح ها هم یک غذای مناسب می باشد.

شما مجبور نیستید پولکها، پوست و پرهای حیوانات را بکنید فقط امعا و احشاء آنها را بیرون بیاورید. به خصوص اینکه از آشپزی خود راضی نباشید و یا غذایی که درست می کنید را دوست نداشتید. شاید پس از ساعت ها جست و جو در اینترنت با خودتان فکر کنید غذای ساده وجود ندارد و آشپزی کردن کلا سخت است. اصالت این غذای خوشمزه متعلق به شهره شیراز می باشد البته امروزه در سراسر کشور فراگیر شده است. اگر میگوی یخ زده داریم ابتدا می گذاریم تا یخ میگوها باز شود بعد پوست آن ها را میگیریم ولی اگر خشک بود آنها را در آب نیمه گرم خیسانده تا کمی نرم شوند سپس پوستشان را میگیریم.

آلبالو پلو، با آلبالوی تازه خیلی خوشمزهتر از آلبالوی یخ زده خواهد شد. این غذا به راحتی و با یک دستور ساده با موادی مانند بادمجان، گوجه فرنگی، سیر و تخم مرغ درست میشود. صبر کنید تا روغن داغ شود، سپس پیاز خرد شده را به همراه سیر رنده شده به قابلمه اضافه کنید و مقداری آن ها را تفت دهید. لازم نیست پولکها را جدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید