50 غذای فوری و سریع برای خانم های پر مشغله

اما در ادامه با طرز پخت بادمجان پلو بدون گوشت مرحله به مرحله آشنا میشید. در ادامه با دستور پخت دمپختک قارچ و بادمجان مرحله به مرحله آشنا میشید. البته قار نیست که غذای خشک به او بدهیم، اما این راه خوبی است تا بتوانیم اندازه ها را برای خودتان حساب کنید، چون ممکن است در گذشته به آن غذای خشک داده باشید. میتوانید برای تزیین عدس پلو از زعفران دم کرده و خلال بادام و پسته هم استفاده کنید. حال توپهای پلو را در 1 عدد تخممرغ زده شده و سپس در آرد سوخاری میغلطانیم و در روغن سرخ میکنیم.

سپس زرده تخممرغ را با سس سفید و بادنجان مخلوط میکنیم. ابتدا زرده تخممرغ را با کمی نمک خوب میزنیم و کف ظرف نسوزی را چرب میکنیم و کمی پنیر رنده شده داخل ظرف میپاشیم. رب گوجه فرنگی و زعفران را به گوشت اضافه کنید و داخل خورشت آب بریزید. نمک، فلفل سیاه و آویشن را اضافه کرده ،چون از چیپس آماده استفاده کرده اید باید از نمک به میزان خیلی کم استفاده کنید و مواد رو از روی شعله گاز برداریددر یک مناسب تخم مرغ ها را شکسته و با هم زن دستی به خوبی با هم ترکیب کنید چیپس سیب زمینی راخرد کرده و به تخم مرغ ها اضافه کنیدو هم بزنید ،سبزیجات تفت داده شده را اضافه کرده تابه را روی حرارت گذاشته و مقداری روغن ریخته بعد از اینکه به اندازه کافی داغ شد مواد کوکو را در تابه بریزید.

با سرخ کردن سبزیجات و گوشت شروع کنید، در صورت لزوم روغن بیشتری اضافه کنید و در تخم مرغ هم زده خود بریزید. تخم مرغ، سیب زمینی و پیاز از جمله مواد اصلی این غذا میباشند. بورک طعمهای مختلفی داره اما یکی از پرطرفدارترین آنها بورک حلزونی با قارچ و مرغ و دیگری بورک سیب زمینی سیب زمینی پنیری است. دستور پختهای متنوعی برای بادمجان پلو وجود داره که یکی از معروفترین اونها بادمجان پلوی قزوین هست که با گوشت درست میشه. غذاهای آبکی یا آبدار برای شام بسیار محبوب هستند. که می تواند گزینه مناسبی برای یک شام و حتی وعده ناهار باشد.

در این غذا برای اجتناب از هدر رفتن که یکی از اصول مهم فرهنگ غذای ژاپن است، از تمام بخشهای مرغ استفاده میشود، مانند قلب، جگر و حتی شانهی مرغ. تاکوی گوشت با نان مخصوصی به نام ترتیلا که U شکل است، درست میشود. ابتدا پیازها را با روغن کمی تفت دهید تا طلایی شود، سپس فلفل دلمه ای را به آن اضافه کرده و با اضافه کردن نمک و فلفل و زردچوبه مقداری رب نیز به این ترکیب اضافه کنید. 3. پیاز را خرد کرده کمی تفت می دهیم. کمی که سرد شد، ماست را به آنها اضافه و مخلوط میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید