50 غذای فوری و سریع برای خانم های پر مشغله

ازجمله غذاهای سنتی استان خراسان جنوبی که دارای روغنزیتون، رب، بلغور، و عصارهٔ مرغ و گوشت است و ارزش غذایی بالایی دارد. استان گلستان با برخورداری از تنوع غذایی بسیار که ازجمله آن میتوان به مرغانه تچین، خورش ساک، ماش پتی خارش، کئی ترشک، چکدرمه، باسترمه، بروک و انواع آش و نان محلی اشاره کرد. اوماچ آش یا آش عوماج یکی از قدیمیترین و خوشمزهترین غذاهای محلی کرمان است که سرشار از مواد معدنی و مغذی است. اوجیزک همان آبگوشت محلی سیستان است که گوشت ندارد. قوروت بادمجان یکی از غذاهای محلی استان خراسان و بیرجند است..

برعکس بلغور پلو تهیهٔ قوروت بادمجان کمی مشکل است، چراکه نیاز به سابیدن کشک دارد. اگر درب جعبه بسیار سفت شده است کمی آن را باز کنید تا از فشار کاسته شود. حال گوجه فرنگی ها را رنده کرده٫ بعدازاینکه پیاز و سیر سرخ شدند، گوجه فرنگی رنده شده رابا نصف پودر آویشن و کمی نمک و فلفل اضافه کرده زمان دهید تا سس کمی به غلظت برسد ،سپس ریحان خردشده، آب لیمو و زیتون داخل تابه ریخته و مواد را آهسته هم بزنید و صبر کنید تا طعم دار شوند . مواد لازم برای تهیه این غذا عبارت است از ماهی شور, تمبر هندی, سیبزمینی و پیاز و ادویهجات.

اگر از آن دسته افرادی هستید که زمان لازم برای درست کردن غذاهای خورشتی و طولانی مدت را ندارید به شما چند غذای سریع را پیشنهاد میکنم. البته این شام سبک در فر هم درست میشود. دانشجویان بیشتر زمان خود را در سرکلاسهای درس، آزمایشگاهها و کتابخانهها صرف میکنند و وفت چندانی برای آشپزی ندارند به همین دلیل است که شاید در نهایت به درست کردن نیمرو روی میآورند. همهی قسمتهای مهم بدن گونههای مختلف جانداران، حداقل یکبار خورده شدهاند که بعضی از آنها غنی از مواد مغذی است؛ مثل مورچههای آمازون، تخم جنین پرنده نیمپز، همه نوع کرمهای کوچک، سُم، منقار، گوش و چشم که همه برای یک آشپزی خوب استفاده میشوند.

مردم بوشهر این غذا را با ماهیهایی مثل هامور، سنگسر، سبیتی و سرخو تهیه میکنند. همچنین در این غذای با حال و سبک برای شام می توانید انواع ادویه ها را مثل نمک، فلفل پاپریکا، آویشن، زیره و … همچنین استفاده از گیاهان نیز می تواند کارساز باشد . طرز تهیه پای پنیری شکم پر یک غذای خوشمزه و فست فودی روند پخت ساده ای هم داره که باهاتون به اشتراک می ذارم تا خونه تهیه کنید و در کنار خانواده با شادی و لذت نوش جان کنید. گیرنده های آدنوزین مغز حالا بلوک می شوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید