با ما همراه باشید

پاستا پنه آلفردو یکی از انواع غذاهای بسیار محبوب ایتالیایی است که امروزه در میان ایرانیان نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا پنه آلفردو رستورانی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید. پاستا یکی از غذاهای خوشمزه و بسیار پرطرفدار در جهان است که انواع بسیار متنوعی دارد. استفاده از آب مرغ در پاستا باعث خوشمزه تر شدن طعم آن می شودف به همین دلیلیپ سر آشپزهای بزرگ همیشه توصیه می کنند که پاستا را با آب مرغ بپزم.

است. در تهیه تمامی این محصولات خوشمزه از مواد اولیه تازه، سالم، مرغوب و با کیفیت استفاده شده است. قابل ذکر است که تمامی محصولات تولید شده توسط دهکده پروتئین به صورت ارگانیک تولید می شوند و در تهیه آن ها از مواد نگه دارنده و افزودنی های مضر استفاده نمی شود. محصولات دهکده پروتئین را می توانید به صورت آنلاین از سایت دهکده پروتیئن خریداری کنید. قارچها را از تابه خارج کرده و سپس مرغ را با حرارت بالا تفت دهید تا از بیرون ترد و از داخل آبدار شود.

در ادامه حرارت را کم می کنیم و شیر را به همراه خامه به تابه اضافه می کنیم. در ادامه سینه مرغ را به صورت تکه های کوچک مثل گوشت خورشتی خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت کم قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. پس از 5 الی 7 دقیقه مرغ را از تابه خارج کنید. سپس یک قاشق غذاخوری روغن ذرت غنچه را داخل تابه ریخته و اسفناجها را کمی تفت دهید، پس از 1 الی 2 دقیقه میتوانید سس آلفردو که از قبل آماده کردهاید را به اسفناج اضافه کنید.

پس از اینکه مواد یکدست شدند، پنیر را به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا مواد با هم مخلوط شوند. برای تزیین پاستا هم می توانیم از قطعات مرغ، جعفری خرد شده و باقیمانده پنیر پارمزان به همراه گوجه گیلاسی استفاده کنیم. در این مرحله کنسرو گوجه فرنگی و جعفری و نمک و فلفل را به مواد اضافه می کنیم. در ادامه قارچ را کمی تفت می دهیم تا آب آن به طور کامل تبخیر شود، سپس قطعات مرغ را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به قابلمه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید