با ما همراه باشید

مرحله ۵ : خمیر را در یک کیسه پلاستیکی قابل انعطاف قرار دهید و اجازه دهید حداقل ۳۰ دقیقه در دمای اتاق بماند. در این مرحله یک قابلمه مناسب روی شعله قرار دهید و پاستا، مرغ و قارچ و سس آلفردو را در آن بریزید. در این صورت پس از تفت دادن سیر، آرد را در تابه بریزید تا بوی خامی آن گرفته شود و مدام با هم زن مفتولی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. سس آلفردو یکی از سسهای محبوب ایتالیایی است و به روشهای مختلفی تهیه میشود که اصیلترین آنها تنها شامل پنیر، سیر، خامه و شیر است.

در طرز تهیه پاستا به جای سیر، میتوان از پودر سیر استفاده کرد. سپس جعفری خرد شده، پنیر پارمزان (یا پودر آن)، نمک و فلفل را اضافه کنید. اگر مایلید از پودر سیر استفاده کنید به ازای هر حبه سیر از یک قاشق مرباخوری پودر سیر استفاده کنید. اگر کار کردن با این ورقه خمیری برای شما سخت است میتوانید آن را از پهنا نصف کرده و و هر نصف را جداگانه در مرحله بعد برش دهید. روی حرارت ملایم به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که بافت سس، طوری شود که به قاشق بچسبد. اجازه دهید شیر بجوشد تا زمانی که مایعی به غلظت فرنی گرم بدست آید.

دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درونبافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری میکند. پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، پاستا را درون قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت حدودا ۱۰ دقیقه درون آب جوش بماند.

در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید پاستا به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت بماند تا آماده شود. یک قابلمه را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. مرحله ۱ : در طرز تهیه پاستا مرغ ابتدا یک قابلمه را آماده کرده و روی گاز با شعله متوسط قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید