با ما همراه باشید

سسی که به این روش تهیه میشود، غلیظ است و اگر میخواهید سس آلفردو کمی رقیقتر باشد میتوانید به مواد اولیه فوق حدود ½ پیمانه شیر اضافه کنید. 2. خامه را به کره اضافه می کنیم و اجاز می دهیم حدود پنج دقیقه با هم بجوشند. در ادامه پس از اینکه آب مرغ به طور کامل کشیده شد، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کرده و به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم.

در ادامه پاستا را درون ظرف سرو می ریزیم، سپس آویشن را به صورت پخش روی پاستا می ریزیم و آنرا به صورت داغ سرو می کنیم. بعد از تهیه پنه آلفردو سعی کنید این پاستا را بصورت گرم سرو کنید. سعی کنید آن ها خشک نشوند. سعی کنید ماکارونیها را فقط به آب جوش اضافه کنید.

حالا نوبت آب ماکارونی است تا به مواد اضافه شود. سناریویی که مطرح، این است که مارکوپولو در زمان سلسله یوان در قرن ۱۳ به چین سفر کرده و پس از سفر ماکارونی یا همان پاستای امروزی را از چین به ایتالیا آورده است. در صورتی که آب مرغ در دسترس ندارید می توانید از آب جوش به همراه عصاره های طبیعی گوشت مرغ استفاده کنید. برای تزیین روی پاستا می توانیم به سلیقه خود از جعفری خرد شده و پنیر پارمزان استفاده کنیم. پس از اینکه شیر به نقطه جوش رسید، درب تابه را کنار گذاشته، سپس پاستا را به همراه پنیر پارمزان به تابه اضافه کرده و مواد را مخلوط می کنیم.

گوشت مرغ را کمی تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند، سپس نصف فنجان آب جوش به تابه اضافه کرده و درب تابه را می گذاریم تا مرغ بپزد. 1. کره را روی حرارت ملایم آب می کنیم. البته می توانیم زمان دقیق پخت پاستا را از روی بسته آن نیز نگاه کنیم. البته ممکن است با جستجو در اینترنت، چند دستور پخت پاستا پنه آلفردو متفاوت مانند پاستا آلفردو با پنیر پیتزا نیز پیدا کنید، زیرا طریقه درست کردن پاستا آلفردو در جاهای مختلف جهان کمی متفاوت است که اصل آن به ایتالیا برمیگردد.

دیدگاهتان را بنویسید