با ما همراه باشید

اکنون ماهیتابه را از روی اجاق بردارید و با ریختن اندکی پنیر موزارلا بر روی مواد، پاستای اسپانیایی شما آماده صرف می باشد. کره را در تابه ای متوسط بریزید و یادتان باشد که حرارت اجاق باید ملایم باشد.خامه را به کره اضافه و اجازه دهید تا برای حدود 5 دقیقه با یکدیگر بپزند و قل بخورند.

دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درونبافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری میکند. تفت دادن مرغ با حرارت بالا از آب انداختن مرغ جلوگیری میکند و اجازه میدهد که مرغ آبدار و نرم باقی بماند.

برای تهیه پاستا پنه آلفردو خوشمزه ابتدا سیر را رنده می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و کره را به تابه اضافه می کنیم. برخی از این سس های پاستا که بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد؛ می توان سس پستو و سس آلفردو را نام برد. اولین بار پاستای پنه با سس آلفردو را یک سرآشپز ایتالیایی به نام آلفردو در اواسط قرن ۲۰ در شهر رم تهیه کرد.

پاستای معروف آلفردو ، در سال ۱۹۱۴ توسط آلفردو دی للیو ایجاد شد که چهار سال قبل رستورانی را در رم، ایتالیا با نام کوچک خود در Via della Scrofa افتتاح کرده بود. برای تهیه پاستا ها معمو از سس های مخصوص استفاده می شود.۲ ویژگی مهم که پنه مرغ با سس آلفردو را تبدیل به یک غذای محبوب میکند، طعم خامهای با پنیر آب شده و سریع آماده شدن آن است. پاستا پنه مرغ و قارچ با سس آلفردو یا همان چیکن پاستا آلفردو، یکی از انواع بسیار خوشمزه و پرطرفدار پاستا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید