سپس سس را روی ماکارونی بریزید

این کار را پنج یا شش بار انجام دهید. در این صورت پس از تفت دادن سیر، آرد را در تابه بریزید تا بوی خامی آن گرفته شود و مدام با هم زن مفتولی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. مثلا به جای خامه از شیر ولرم استفاده نمایید و 1 قاشق غذاخوری آرد در سس به کار ببرید. روی حرارت ملایم به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که بافت سس، طوری شود که به قاشق بچسبد. اگر مایلید از پودر سیر استفاده کنید به ازای هر حبه سیر از یک قاشق مرباخوری پودر سیر استفاده کنید.

سپس جعفری خرد شده، پنیر پارمزان (یا پودر آن)، نمک و فلفل را اضافه کنید. بهتر است از پنیر پارمزان در تهیه سس آلفردو استفاده کنید. اگر میخواهید بهصورت اصولی این غذا را در خانه تهیه کنید، باید حتما از پاستا پنه استفاده شود. با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر پاستا تهیه کنید. در این مرحله کنسرو گوجه فرنگی و جعفری و نمک و فلفل را به مواد اضافه می کنیم. هنگام تهیه پنه آلفردو اگر سس خیلی غلیظ شد، به آن شیر اضافه کنید تا رقیق تر شود.

ولی معمولاً زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه است. ۱ دقیقه تفت دهید تا طلایی شود. مواد پاستا را خوب مخلوط کنید تا سس به خوبی در همه جا پخش شود. پس از آن شیر را به تدریج اضافه کنید و سریع هم بزنید تا گلوله آرد در سس دیده نشود.

سپس بقیه آرد را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید. اگر مایل بودید سس آلفردو را با آرد تهیه کنید. برای تهیه پاستای خوشمزه با کالباس می توانید از محصولات دهکده پروتیئن استفاده کنید. قابل ذکر است که تمامی محصولات تولید شده توسط دهکده پروتئین به صورت ارگانیک تولید می شوند و در تهیه آن ها از مواد نگه دارنده و افزودنی های مضر استفاده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید