سپس سس را روی ماکارونی بریزید

این نکته را فراموش نکنید که بهتر است اسفناج، درشت خرد شود تا نتیجه بهتری از این غذای خوشمزه حاصل شود. این غذای خوشمزه مانند لازانیا اصالتی ایتالیایی دارد و به دلیل طعم خوبش در سراسر جهان به عنوان یک غذای بین المللی شناخته می شود. طرز تهیه پاستا آلفردو مرغ و قارچ : پاستا از غذاهای خوشمزه ایتالیایی است که انواع متفاوتی دارد. سعی داریم دنیایی از مزههای خوشمزه و شگفت انگیز را برای شما تهیه و آماده کنیم تا به صورت رایگان اطلاعات مورد نیاز آشپزی خود را پیدا کنید.

نکته: برای خوشمزه و خوش رنگتر شدن پاستا میتوانید هنگام پخت مرغ کمی پودر پاپریکا روی آن بریزید و مخلوط کنید. باید مخلوط را مکرراً هم بزنید تا خامه نسوزد. برای لذیذتر و مزه دارتر شدن سس می توان مقداری فلفل دلمه خرد شده با گوشت تفت دهید و سس را با فلفل دلمه تهیه کرد. بعد از گذشت دو دقیقه پاستا را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم تا ماکارونی با آب سبزیجات به خوبی پخته شود. در مجله کوروش طرز تهیه و دستور پخت خانگی ۳ نوع پاستا پنه چیکن آلفردو با مرغ و قارچ و انواع سس و مخلفات را به دوستداران پاستا آموزش میدهیم.

برای تهیه این سس، ابتدا باید مقدار کمی روغن کانولا را در تابه بریزید (میتوانید به جای روغن کانولا از روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه نیز استفاده کنید.) و حبههای سیر خرد شده را به روغن اضافه کنید و کمی تفت بدهید (میتوانید سیر را نیز در مرحله بعدی همراه با مرغ تفت دهید). اگر قصد استفاده از سبزیجاتی مانند جعفری را دارید، میتوانید در حین پخت مرغ، آن را اضافه کنید و تمامی مراحل را به همان صورت ادامه دهید. از پنیر پیتزا به جای پنیر پارمیزان در طرز تهیه پاستا مرغ استفاده نکنید. نکته: در صورتی که آب مرغ در دسترس ندارید، میتوانید از آب به همراه عصارههای طبیعی گوشت مرغ استفاده کنید.

بعد از آن فلفل دلمه ای و کدو سبز را به اندازه دلخواه خرد کنید. پاستا از آن دسته غذاهایی است که سریع و راحت آماده می شود و طعم بسیار فوق العاده ای هم دارد. اگر طعم پنیر چدار را میپسندید چند تکه نازک از این پنیر یا به صورت رنده شده روی پاستا بریزید و از طعم لذیذ آن با این غذا لذت ببرید. زیرا سیاهی حاصل از سوختگی علاوه بر بد طعم کردن غذا، ظاهر آن را نیز خراب میکند. در این مقاله میخواهیم طرز تهیه پاستا را توضیح دهیم تا در منزل نیز از خوردن این غذا لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید