سپس سس را روی ماکارونی بریزید

در پاستا مارگاریتا شما تکههای گوجه را داخل غذا میبینید اما سس مارینارا کاملاً یکدست شده و استفاده از آن در طرز تهیه پاستا مارگاریتا خیلی مرسوم نیست. اضافه کردم قارچ به پاستا مارگاریتا هم خیلی دور از انتظار نیست و طبیعتاً طعم آن را ارتقا میدهد اما نباید فراموش کنید که قارچ جز مواد اولیه اصلی نیست. این غذای خوشمزه، نیاز به تهیه مواد اولیه زیادی ندارد؛ بنابراین، در مدت زمان کمی میتوانید در خانه، پاستای خوشمزه رستورانی تهیه کنید.

ایجاد تنوع در طرز تهیه هیچ غذایی غیرممکن نسیت؛ شما میتوانید با حفظ اصول اولیه در دستور اصلی غذا موادی را به آن اضافه کنید. اگر کار کردن با این ورقه خمیری برای شما سخت است میتوانید آن را از پهنا نصف کرده و و هر نصف را جداگانه در مرحله بعد برش دهید.

اگر تمایل داشتید از قارچ در طرز تهیه پاستا مارگاریتا استفاده کنید کافیست آن را ورقهای برش زده و پیش از اضافه کردن به سس پاستا داخل یک تابه تفت دهید. سپس زیر آن را خاموش کنید و به سراغ تهیه سس آلفردو بروید. در این مدت، سینه مرغ را به صورت مکعبی، به اندازه دلخواه خرد کنید و با کمی کره تفت دهید. 2. تا زمانی که پاستا بپزد، ماهیتابه را بر روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل آن آب می کنیم؛ سپس مرغ را با کره ی آب شده تفت می دهیم.

3. به مدت نیم ساعت درب ماهیتابه را می گذاریم تا مواد کاملا پخته شوند تا مزه ی مواد کاملا به خورد یکدیگر می رود. سپس در ظرفی دیگر آن را می ریزیم و مرغ و مواد داخل ماهیتابه را روی آن قرار می دهیم. در این مقاله میخواهیم طرز تهیه خمیر پاستا،طرز تهیه پاستا مرغ ،طرز تهیه پنه آلفردو و طرز تهیه سس آلفردو را به شما آموزش دهیم. در روش بعدی که ما آن را پیشنهاد می دهیم پاستا را پس از آبکشی داخل قابلمه بر می گردانیم و مرغ و مواد داخل آن را به ماکارونی اضافه می کنیم و هم می زنیم.

دیدگاهتان را بنویسید