سپس سس را روی ماکارونی بریزید

6. پنیر را هم به سس اضافه کرده و اجازه می دهیم کاملا با هم مخلوط شوند. در گام دوم پیاز ها را در قابلمه تفت می دهیم و تا هنگامی که تغییر حالت دهند به تفت دادن ادامه می دهیم. در ادامه پس از اینکه آب مرغ به طور کامل کشیده شد، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد کرده و به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم. پس از اینکه پاستا آماده شد، یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم سپس آب مرغ را به همراه مرغ و قارچی را که در مرحله دوم کنار گذاشته بودیم به قابلمه اضافه می کنیم.

مرحله ۳ : سپس سیر و پنیر را به آن اضافه کنید و سریع هم بزنید. ابتدا خامه را با شیر مخلوط کنید تا کمی رقیق شود و سپس در داخل یک تابه گود، کره را با حرارت ملایم ذوب کنید. روغن و کره را داخل یک قابلمه متوسط ریخته و روی حرارت قرار دهید.

داخل قابلمه آب ریخته و مقداری روغن و نمک اضافه کنید وقتی آب به جوش آمد پاستا را داخل قابلمه ریخته تا نرم شود. در طرز تهیه پاستا به جای سیر، میتوان از پودر سیر استفاده کرد. نکته: برای خوشمزه و خوش رنگتر شدن پاستا میتوانید هنگام پخت مرغ کمی پودر پاپریکا روی آن بریزید و مخلوط کنید. شما می توانید از مقداری پنیر پارمسان هنگام سرو پاستا استفاده کنید. می توانید با توجه به سلیقه و ذائقه خود از میان انواع متنوع پاستا انتخاب کنید. شما می توانید اطمینان داشته باشید که پس از مطالعه و یادگیری این بخش از آموزش آشپزی، توانایی کامل تهیه و پخت این پاستای خوشمزه را خواهید داشت.

در این بخش خواهید آموخت که چه مواد اولیه در طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای بکار رفته می شود و در ادامه نیز مراحل پخت را بصورت کامل و جامع خدمتتان تشریح خواهیم نمود. تمامی موادی که در بالا برایتان شرح دادیم را میتوان در جدول ارزش غذایی مشاهده نمود که وضعیت بسیار مناسبی دارند و در ادامه این بخش برای شما طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای را با این مواد آموزش خواهیم داد. آموزش حرفه ای طرز تهیه پاستا کاربونارا خوشمزه را از دست ندهید. طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای را به روشی کاملا کاربردی و حرفه ای برای شما عزیزان آماده نموده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید