سپس سس را روی ماکارونی بریزید

در ادامه پاستا را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا پاستا به مواد درون تابه آغشته شود. پاستا پنه آلفردو یکی از انواع غذاهای بسیار محبوب ایتالیایی است که امروزه در میان ایرانیان نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا پنه آلفردو رستورانی در ادامه با سایت پانا مگ همراه باشید. به ازای هر ۲۵۰ گرم رشته ۳ لیتر آب استفاده کنید. یکی از نکات مهم برای پخت پاستا این است که رشته پاستا و ماکارونی ها جای کافی برای حرکت آزادانه در آب جوش داشته باشند.

به جای رشته پاستا می توانید از ماکارونی حلقوی یا صدفی و … برای این منظور یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و آرد را به همراه کمی روغن مایع یا کره به قابلمه اضافه می کنیم ، آرد را کمی تفت می دهیم تا تغییر رنگ دهد و رنگش کرمی شود سپس شیر را کم کم اضافه می کنیم.

برای تزیین روی پاستا می توانیم به سلیقه خود از جعفری خرد شده و پنیر پارمزان استفاده کنیم. مرحله ۸ : آنرا با جعفری یا ریحان تزئین کنید و سرو کنید. پنیر پارمزان باقی مانده را اضافه کنید و جعفری تازه بپاشید. در ادامه دستور پخت پاستا آلفردو به دو روش مختلف را بیان میکنیم. طبق دستور عمل روی جعبه یا دستور پخت عمل کنید. همه ماکارونی ها دستورالعمل یکسانی ندارند و باید دستورالعمل پخت آنها را از روی بسته بندی را بخوانید و طبق آن عمل کنید. به قدری توجه و مصرف به این غذا زیاد شده که آن را به صورت فوری و آماده در فروشگاهها میتوان یافت که پخت و تهیه آن چیزی در حدود ۱۵ دقیقه وقت نمیخواهد.

سه هزار سال قبل از میلاد چینیها ماکارونی مصرف میکردند و شواهد آن در استان” چینگ های” چین موجود است. مرحله ۱ : برای تهیه پنه آلفردو ابتدا یک تابه را روی شعله متوسط گرم کنید و مقداری کره را در آن ذوب کنید. سعی کنید ماکارونیها را فقط به آب جوش اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید