سپس سس را روی ماکارونی بریزید

آلفردو همه چیز را امتحان کرد، تا اینکه یک بشقاب از نوار فتوچینی تازه درست کرد و آن را با پنیر پارمیجانو(پارمسان) و کره در تابه ای چرخاند. اولین بار پاستای پنه با سس آلفردو را یک سرآشپز ایتالیایی به نام آلفردو در اواسط قرن ۲۰ در شهر رم تهیه کرد. در این مرحله از تهیه سس آلفردو پاستا میتوانید خامه رقیق شده را به آن اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا خامه کاملاً با سیر مخلوط شود.

پس از این که پاستاها نرم شدند آنها را از آب خارج و آبکش کنید. پس از اینکه عطر سیر خارج شد، گوشت مرغ را به صورت نگینی خرد کرده و به تابه اضافه می کنیم. سپس آنها را از قابلمه خارج کرده و درون ظرفی بگذارید. در ادامه پاستا را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم تا پاستا به مواد درون تابه آغشته شود. حرارت شعله را کم و صبر کنید تا ترکیب شیر و خامه شروع به جوشیدن کند. حالا به سراغ پاستا می رویم پاستا ها را در قابلمه ای که آب را در آن در حال جوشیدن باشد می ریزیم و اندکی نمک می افزاییم صبر می کنیم تا خوب بپزد و نرم گردد در همین زمانی که پاستا مشغول پختن است در ماهیتابه ای روغن زیتون ریخته و سیر خرد گردیده، ریحان و جعفری ریز گردیده و زیتون را ریخته و با هم ترکیب می نماییم و این مخلوط را با مقداری نمک و فلفل مزه دار می نماییم.

۸.در نهایت پاستاها را به سس آلفردو اضافه کنید و هم بزنید تا سس به خورد پاستاها برود. وقتی پاستا نرم شد آن را آبکش کرده و در ظرف سرو کشیده و سس قارچ و گوشت را روی آن ریخته و مقداری جعفری یا پنیر پارمزان اضافه می کنیم. مرحله ۳ : در همان ظرف، کره را دوباره اضافه کنید.

پاستا ها انواع و شکل های گوناگون (بیش از ۳۰۰ مدل در جهان) دارند. پاستا ها را پس از آبکش کردن در قابلمه بریزید.پنیر رنده شده،کره و فلفل سیاه و ¼ فنجان از آب پاستا را که کنار گذاشته بودید در قابلمه ای بریزید وبه پاستا ها اضافه کنید و هم بزنید.تا زمانی که پنیر و کره رقیق شوند و روی پاستا ها را بپوشانند آب پاستا بر روی آن ها بریزید. 3. سیر را خرد می کنیم و با پنیر رنده شده به مواد بالا اضافه می کنیم. در آن زمان همسر آلفردو پسرشان آرماندو را به دنیا آورده بود و بر اثر زایمان سختی که داشت بی اشتها شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید