طرز تهیه پاستای خوشمزه با کالباس

استفاده از آب مرغ در پاستا باعث خوشمزه تر شدن طعم آن می شودف به همین دلیلیپ سر آشپزهای بزرگ همیشه توصیه می کنند که پاستا را با آب مرغ بپزم. پاستا پنه آلفردو یکی از انواع غذاهای خوشمزه و ساده ایتالیایی است که معمولا با خامه، شیر، گوشت مرغ و قارچ درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پاستا پنه آلفردو در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید. البته اگر میخواهید پخت آن کاملا خانگی باشد، باید به طرز تهیه خمیر پاستا آشنا باشید.

در این مرحله پاستا را آبکشی کرده و کنار می گذاریم. 1. کره را روی حرارت ملایم آب می کنیم. 3. پنیر پیتزای رنده شده را هم به مواد بالا اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به خوبی مخلوط شوند. در مرحله بعد کدو سبز را به آن اضافه می کنیم و خوب مخلوط کرده و می گذاریم تا مقداری پخته شوند.

در ادامه سیر رنده شده را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم. سناریویی که مطرح، این است که مارکوپولو در زمان سلسله یوان در قرن ۱۳ به چین سفر کرده و پس از سفر ماکارونی یا همان پاستای امروزی را از چین به ایتالیا آورده است. البته ممکن است با جستجو در اینترنت، چند دستور پخت پاستا پنه آلفردو متفاوت مانند پاستا آلفردو با پنیر پیتزا نیز پیدا کنید، زیرا طریقه درست کردن پاستا آلفردو در جاهای مختلف جهان کمی متفاوت است که اصل آن به ایتالیا برمیگردد.

حالا مواد پاستا را به آرامی خوب مخلوط می کنیم تا سس به تمام نقاط پاستا برسد و پاستا و سس کاملا یکدست شوند. باید مخلوط را مکرراً هم بزنید تا خامه نسوزد. پس از اینکه شیر به نقطه جوش رسید، درب تابه را کنار گذاشته، سپس پاستا را به همراه پنیر پارمزان به تابه اضافه کرده و مواد را مخلوط می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید