طرز تهیه پاستای خوشمزه با کالباس

جعفری را هم درون ظرف ریخته و هم بزنید. سپس جعفری را به همره سیر و پنیر به مواد اضافه و مرتب هم بزنید. مرحله ۲ : سینههای مرغ را اضافه کنید و همراه آن، نمک، فلفل، چاشنی و پودر سیر را به داخل قابلمه بریزید. ماکارونی بعد از استراحت نسبت به قبل الاستیک بیشتری خواهد داشت. با خشک شدن آنها نشاسته ماکارونی سفت شده و ماکارونیها به یکدیگر میچسبند.

اگر خمیر خیلی خشک شد، کافی است کمی آب، آن هم بصورت قطره قطره به آن اضافه کنید. این روش درست کردن پاستا آلفردو، برای گیاهخواران ایدهآل است. یا می توانیم پاستا را به روش رستورانی تزیین کنیم. 5. کمی نمک و فلفل هم به این سس اضافه می کنیم. سپس تکه های مرغ را اضافه کنید و مخلوط خوبی ایجاد کنید.

برای تهیه خمیر پاستای رنگی، در آن از رنگ های خوراکی استفاده کنید تا جذابیت غذا بیشتر شود. مرحله ۸ : خمیر نازک را به پهناهای نازک برش داده و کمی آرد روی آنها بپاشید تا به یکدیگر نچسبند. همچنین اگر خامه در دسترس ندارید، میتوانید خامه را حذف کرده و طرز تهیه سس آلفردو با شیر و آرد بدون خامه را امتحان کنید.

مرحله ۱ : آرد را روی سطح تمیز کار الک کنید و با استفاده از مشت خود یک حفره در مرکز آن ایجاد کنید. مرحله ۲ : تخم مرغ ها را داخل حفره بشکنید. همه ماکارونی ها دستورالعمل یکسانی ندارند و باید دستورالعمل پخت آنها را از روی بسته بندی را بخوانید و طبق آن عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید