طرز تهیه پاستای خوشمزه با کالباس

مرحله ۶ : تخته کار خود را آماده کنید و کمی آرد روی آن بپاشید تا خمیر روی آن نچسبد. بنابراین، در تهیه مواد لازم سس آلفردو دقت کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود. دقت کنید که قارچ را همیشه با حرارت بالا تفت دهید و هم بزنید؛ قارچ آب درونبافتی زیادی دارد و حرارت بالا از آب انداختن آن جلوگیری میکند. پنیر پارمزان را نیز در این مرحله روی پاستا پنه آلفردو اضافه کرده و با زیتون سیاه، برگ ریحان و گوجه گیلاسی تزئین کنید. حتی کودکان بد غذا نیز عاشق این غذا خواهند شد.

این نکته را به یاد داشته باشید که سیر، نباید سرخ شود. مراقب باشید شیر به حالت جوش نرسد. طریقه درست کردن یک پاستای کاملا ایتالیایی که با طعم لذیذ و بافت سبکی که دارد هم به درد ناهار میخورد و هم یک شام سبک و خوشمزه است همیشه به کارتان میآید. این نکته را فراموش نکنید که بهتر است اسفناج، درشت خرد شود تا نتیجه بهتری از این غذای خوشمزه حاصل شود. اسفناج از دیگر مواد غذایی است که به این پاستا، طعم بینظیری میدهد.

آنقدر به تفت دادن مرغ روی شعله ملایم گاز ادامه دهید تا مطمئن شوید گوشت مرغ پخته شده است. این پاستا بدون گوشت و مرغ و به همراه سبزیجات آماده می شود. اگر کار کردن با این ورقه خمیری برای شما سخت است میتوانید آن را از پهنا نصف کرده و و هر نصف را جداگانه در مرحله بعد برش دهید. مرحله بعدی، تهیه پنه آلفردو است. در میان انواع پاستا، پاستا پنه یکی از محبوبترین انواع پاستا است. پاستا چوبی جذاب ما آماده است.

در این مرحله، پاستای آبکش شده را دانه دانه درون سیخ چوبی میزنیم تا سیخ کاملا پر شود. برای این کار باید کره را با حرارت ملایم آب کنیم. سیخها را درون سینی فر قرار میدهیم و آن را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۲۰۰ درجه قرار میدهیم تا پنیر ذوب شود. اکنون ماهیتابه را از روی اجاق بردارید و با ریختن اندکی پنیر موزارلا بر روی مواد، پاستای اسپانیایی شما آماده صرف می باشد. 8. پاستا را با مخلوط کالباس و پنیر پیتزایی که آماده کرده بودیم ترکیب می کنیم. سپس آنها را آبکشی کرده و با سس دلخواه سرو می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید