طرز تهیه پاستا آلفردو با قارچ و مرغ

سپس سینه مرغ خلالی شده را به پیاز افزوده با همان قدرت 900 وات با درپوش، حدودا 4 الی 5 دقیقه تفت دهید تا بپزد. پیاز خلالی شده را با کره در مایکرو 900 وات 4 الی 5 دقیقه تفت دهید تا سبک شود. پاستا در آب جوش همراه کمی مرغ و زردچوبه با مایکرو 900 وات زمان دهید تا نرم شود سپس در آبکش بریزید. قارچ ها را شسته و اسلایس کنید سپس ۱ ق غذا خوری آبلیمو روی قارچ ها ریخته تا سیاه نشوند، داخل تابه کمی کره ریخته و حرارت را زیاد می کنیم تا داغ شود سپس قارچ ها را به همراه سیر رنده شده اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر سیر خارج و قارچ پخته شوند.

7. نمک و فلفل و سس آلفردو را به کالباس اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کمی قل بخورد. پس از اینکه شیر به نقطه جوش رسید، درب تابه را کنار گذاشته، سپس پاستا را به همراه پنیر پارمزان به تابه اضافه کرده و مواد را مخلوط می کنیم.

همه مواد را با هم مخلوط کنید 5دقیقه با مایکرو 900 وات به همراه درپوش مایکرو باهم زمان دهید. در ادامه به آموزش محبوبترین روش طرز تهیه پاستا میپردازیم، با ما همراه باشید. ما قبلا در پارسی دی طرز تهیه پاستا بدون گوشت را یاد دادیم و امروز با آموزش پاستا با سس قارچ و گوشت فیله تکه ای همراه شما هستیم.

ماکارانی فتوچینی یا هر شکل ماکارانی که به آن علاقه دارید را طبق طبق روشی که همیشه یاد گرفتید آماده کنید یا اگر تمایل به درست کردن آن در مایکروویو دارید، ماکارنی را در آب جوش همراه کمی زردچوبه با درجه 900 وات مایکرو زمان دهید تا نرم شود سپس در آبکش بریزید. پاستا پنه با سس آلفردو یا پاستا پنه یکی از معروفترین پاستاها در کشورمان است و طرفداران زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید