طرز تهیه پاستا آلفردو با قارچ و مرغ

این ترکیب را با خامه، شیر و زرده تخم مرغ مخلوط کنید. حالا به سراغ پاستا می رویم پاستا ها را در قابلمه ای که آب را در آن در حال جوشیدن باشد می ریزیم و اندکی نمک می افزاییم صبر می کنیم تا خوب بپزد و نرم گردد در همین زمانی که پاستا مشغول پختن است در ماهیتابه ای روغن زیتون ریخته و سیر خرد گردیده، ریحان و جعفری ریز گردیده و زیتون را ریخته و با هم ترکیب می نماییم و این مخلوط را با مقداری نمک و فلفل مزه دار می نماییم. در ادامه قصد داریم طرز تهیه پاستا آلفردو را به شما آموزش دهیم.

در ادامه ۱ قاشق چایخوری نمک برای طعم بهتر پاستا و ۱ قاشق غذاخوری روغن برای اینکه پاستاها به هم نچسبند به قابلمه اضافه می کنیم. در ادامه به سراغ آماده کردن سس پاستا می رویم. در ادامه صبر می کنیم تا مواد به غلظت مناسب برسند. در واقع مقدار شیری که به سس اضافه میکنید، تعیین کننده میزان غلظت آن است و در نتیجه هر چه بیشتر باشد، میزان غلظت مواد پاستا الفردو کمتر خواهد بود.

برای اینکه مرغ به راحتی مکعبی خرد بشود بهتر است زمانی که هنوز کمی یخزده است آن را خرد کنید. وجود میگو در این غذا، مقدار زیادی پروتئینِ باکیفیتِ بدون چربی به آن اضافه میکند. چون ظاهر و بافت غذا را خراب میکند. با صرف غذا در رستوران آلفردو، عاشق غذای جدید او با فتوچینی شدند.

این غذا سرشار از خامه، پنیر و کربوهیدرات است. شف حسام حسینی، آموزش انواع پاستا را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار داده است تا با خیالی راحت در منزل خود این غذای خوشمزه را تهیه و نوش جان نمایید. پاستا ها انواع و شکل های گوناگون (بیش از ۳۰۰ مدل در جهان) دارند.

دیدگاهتان را بنویسید