طرز تهیه پاستا آلفردو خوشمزه و مجلسی رستورانی با مرغ و قارچ

پاستاها اشکال مختلفی هم دارند، مثل فتوچینی و پاستا پنه. حتما درمنوی کافهها و رستورانها نام پاستا پنه آلفردو را شنیدهاید و آن را امتحان کرده اید. 2. تا زمانی که پاستا بپزد، ماهیتابه را بر روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل آن آب می کنیم؛ سپس مرغ را با کره ی آب شده تفت می دهیم. 4. پاستا ها را پس از پخته شدن در زیر آب یخ، آبکش می کنیم. 1. ابتدا در قابلمه مقداری آب گذاشته تا کاملا جوش بیاید و به آن مقداری نمک و آبلیمو اضافه می کنیم، سپس پاستا (ماکارونی) را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم ماکارونی ها داخل آب جوش کاملا پخته شود.

3. به مدت نیم ساعت درب ماهیتابه را می گذاریم تا مواد کاملا پخته شوند تا مزه ی مواد کاملا به خورد یکدیگر می رود. مواد را هم میزنیم تا سس کاملا به خورد مرغ و باقی مواد رود. اضافه کردم قارچ به پاستا مارگاریتا هم خیلی دور از انتظار نیست و طبیعتاً طعم آن را ارتقا میدهد اما نباید فراموش کنید که قارچ جز مواد اولیه اصلی نیست.

در پاستا مارگاریتا شما تکههای گوجه را داخل غذا میبینید اما سس مارینارا کاملاً یکدست شده و استفاده از آن در طرز تهیه پاستا مارگاریتا خیلی مرسوم نیست. سس آماده شده را به مخلوط افزوده و با مایکرو 600 وات 4 الی 5 دقیقه زمان دهید تا جا بیفتد بعد از آماده شدن با چیپس خلالی و گوجه چیلی تزیین و سرو نمایید. در ادامه قارچ ها را نیز پس از شستشو به صورت ورقه ای خرد می کنیم و کنار می گذاریم. در این مرحله تفت دادن را تا زمانی که رنگ گوشت مرغ به خوبی تغییر کند و کمی سرخ شود ادامه می دهیم، سپس تابه حاوی قارچ و مرغ تفت داده شده را از روی حرارت کنار می گذاریم.

به همین دلیل می توانید با خیالی آسوده از این محصولات خوشمزه در تهیه انواع فست فودها برای عزیزانتان استفاده کنید. یکی از انواع پاستا هایی که بسیاری از افراد ایرانی آن را در خانه تهیه می کنند ماکارونی و لازانیا می باشد. این غذا این قدرت را دارد که به روش های مختلف انواع مزاج ها راضی نگه دارد. این کار را به آرامی انجام بدهید تا پاستاها له نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید