طرز تهیه پاستا آلفردو سریع و آسان

در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید پاستا به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت بماند تا آماده شود. پاستا، به خصوص پاستا آلفردو، جزء غذاهایی است که سریع و آسان پخته میشود و میتوانید در مدت زمان کمی، آن را حتی برای مهمانهای سرزده خود تهیه کنید. به گزارش برنا، پاستا ها یکی از انواع غذاها می باشند که در سراسر دنیا به دلیل راحتی پخت و خوشمزگی آن محبوب است و در انواع اقسام مختلفی با سس های متفاوتی سرو می شود و در ایران نیز یکی از محبوب ترین غذاهای در همه رده سنی به خصوص بچه ها می باشند اما پاستا به شکل ها و فرم های مختلفی در بازار وجود دارد که هر نوع آن یک پاستای خوشمزه برای خودش می باشد و با مرغ یا گوشت یا به صورت گیاهی با قارچ تهیه می شود اما اصالت بیشتر پاستا ها در ایتالیا می باشد که مهد تمدن پاستا و پیتزا است به حدی این پاستاها در ایتالیا محبوب هستند که تخمین زده شده هر فرد در ایتالیا سالانه 27 کیلوگرم پاستا میل می کند اما امروزه با گسترش پاستاها می توان گفت بیش از 300 مدل پاستا وجود دارد که ما تصمیم گرفتیم سه نوع از محبوب ترین پاستا ها را به شما آموزش دهیم که عبارت است از پاستا آلفردو، پاستا پستو، پاستا میگو همراه ما باشید.

اما زمانیکه در دستور تهیه پاستا آلفردو، قارچ، مرغ یا سبزیجات را به این سس اضافه کنید، دنیایی از مزههای شگفتانگیز را تجربه خواهید کرد، که ما در این مقاله به اموزش درست کردن پاستا الفردو با این مواد خواهیم پرداخت و فوت و فن پنه آلفردو را به شما خواهیم گفت تا بتوانید با تهیه آن، طعم بینظیری را تجربه کنید.

پس از آن شیر را به تدریج اضافه کنید و سریع هم بزنید تا گلوله آرد در سس دیده نشود. همه ترکیبات را به خوبی هم بزنید تا سس به خورد پنهها برود. ۳ تا ۵ دقیقه مرتب هم بزنید تا بافتی شبیه کرم پیدا کند. 4. خامه را هم اضافه می کنیم و اجازه می دهیم حدود پنج دقیقه بجوشند. اجازه دهید شیر بجوشد تا زمانی که مایعی به غلظت فرنی گرم بدست آید. مثلا به جای خامه از شیر ولرم استفاده نمایید و 1 قاشق غذاخوری آرد در سس به کار ببرید.

پاستا را می توانید به عنوان غذای اصلی در وعده های ناهار یا شام استفاده کنید. برای تهیه پاستا خانگی و سریع و خوشمزه پنه آلفردو با مرغ و کلم بروکلی مواد زیر را آماده کنید. پس از اینکه پاستا آماده شد، آن را داخل یک ظرف مناسب بریزید. پاستا به روشهای مختلف طبخ میشود.

دیدگاهتان را بنویسید