طرز تهیه پاستا خوشمزه و مخصوص ایتالیایی با مرغ و سس سفید

تفت دادن مرغ با حرارت بالا از آب انداختن مرغ جلوگیری میکند و اجازه میدهد که مرغ آبدار و نرم باقی بماند. فیلهی مرغ خرد شده را با مابقی کره به تابه اضافه کنید و با حرارت بالا تفت دهید. وقتی گوشت پخته شد و آبش کشیده شده قارچ را بهش اضافه می کنیم و از روی حرارت برمیداریم سپس داخل تابه کوچک کره را ریخته کمی که ذوب شد آرد را اضافه کرده و خوب تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود سپس شیر ولرم را کم کم به مخلوطمون اضافه می کنیم تا آرد باز شود در انتها آویشن و پودر سیر و خامه را افزوده و سس را داخل تابه گوشت و قارچ می ریزیم و زیر تابه گوشت را روشن کرده تا سس به خورد مواد گوشت و قارچ برود سپس از روی حرارت بر میداریم.

پس از 5 دقیقه میتوانید پنیر را به خامه اضافه کنید، دقت داشته باشید که پس از اضافه کردن پنیر، باید سس را خیلی سریع هم بزنید. جالب است بدانید که ماکارونی ما ایرانی ها و لازانیا هم یک نوع پاستا محسوب می شوند که از غذاهای معروف کشور ایتالیا است.

پاستا با سس قارچ و گوشت یکی از غذاهای خوشمزه و جذاب آموزش امروز ماست. است. در تهیه تمامی این محصولات خوشمزه از مواد اولیه تازه، سالم، مرغوب و با کیفیت استفاده شده است. بدون شک نام پاستا با کشور ایتالیا گره خورده و جالب است بدانید سالانه در این کشور ۲۷ کیلوگرم پاستا مصرف می کنند که با این رقم در مصرف پاستا از آمریکا پیشی گرفتند. پاستای معروف آلفردو ، در سال ۱۹۱۴ توسط آلفردو دی للیو ایجاد شد که چهار سال قبل رستورانی را در رم، ایتالیا با نام کوچک خود در Via della Scrofa افتتاح کرده بود.

وقتی پاستا نرم شد آن را آبکش کرده و در ظرف سرو کشیده و سس قارچ و گوشت را روی آن ریخته و مقداری جعفری یا پنیر پارمزان اضافه می کنیم. ۳.مرغها ار از تابه خارج کنید و سیر له شده یا رنده شده را برای مدت کوتاهی در روغن باقی مانده در تابه تفت دهید تا عطر سیر بلند شود و کمی تغییر رنگ دهد. مرحله ۷ : سپس آن را به یک ورقه نازک بلند تبدیل کنید و با وردنه چوبی آن را بسیار نازک کنید. ۶.وقتی سس شما شروع به جوشیدن کرد، فیلههای مرغ و قارچ تفت داده شده را به آن اضافه کنید تا سس آلفردو حاضر شود.

دیدگاهتان را بنویسید