طرز تهیه پاستا خوشمزه و مخصوص ایتالیایی با مرغ و سس سفید

برای تهیهی یک پاستا چوبی خوشمزه، ابتدا پاستا را درون آب در حال جوش میریزیم و با مقداری نمک و روغن مایع اجازه میدهیم کاملا نرم شود. برای تهیه ی این غذای خوشمزه ابتدا یک عدد سینه ی مرغ کامل را شسته و به شکل مستطیل مانند برش می زنیم .در تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و تکه های مرغ را اضافه می کنیم و با شعله ی ملایم مرغ ها را هر از گاهی هم می زنیم تا رنگ مرغ ها عوض شود و بپزند. چون تکه های مرغ نازک و کوچک هستند خیلی زود می پزنند.و نیازی به اضافه کردن آب ندارند.بعد از اینکه تکه های مرغ پختند از تابه بر می داریم و قارچ های شسته شده وحلقه حلقه شده را درون تابه می ریزیم و مقداری دیگر روغن مایع اضافه کرده و قارچ ها را نیز تفت می دهیم تا بپزند.

پاستای آبکش شده را به ترکیب سس آلفردو و مرغ اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. مانند پاستا آلفردو این پاستا نیز در دستور اصلی خود قارچ ندارد؛ اما با اضافه کردن قارچ می توان آن را بسیار لذیذ تر کرد. 2. خامه را به کره اضافه می کنیم و اجاز می دهیم حدود پنج دقیقه با هم بجوشند.

میتوانید سینه مرغ را در دستگاه گریل یا با استفاده از تابه گریل، گریل کنید. 4. هنگامی که تمامی این مواد آماده شدند پاستا، ژامبون های خرد شده، مخلوط تخم مرغ و مواد داخل آن را با نصف پیمانه آب پاستایی که کنار گذاشته بودیم، در یک ظرف عمیق تر می ریزیم و بر روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و می گذاریم کاملا کمی آب آن تبخیر شود تا پاستایی حاوی سس غلیظ داشته باشیم.

2. در مدت زمانی که پاستا ها در حال پختن هستند؛ در ماهیتابه ای دیگر کره را بر روی حرارت ذوب می کنیم. در این مطلب می خواهیم طرز تهیه خمیر پاستا را به شما آموزش دهیم. به گزارش برنا، پاستا ها یکی از انواع غذاها می باشند که در سراسر دنیا به دلیل راحتی پخت و خوشمزگی آن محبوب است و در انواع اقسام مختلفی با سس های متفاوتی سرو می شود و در ایران نیز یکی از محبوب ترین غذاهای در همه رده سنی به خصوص بچه ها می باشند اما پاستا به شکل ها و فرم های مختلفی در بازار وجود دارد که هر نوع آن یک پاستای خوشمزه برای خودش می باشد و با مرغ یا گوشت یا به صورت گیاهی با قارچ تهیه می شود اما اصالت بیشتر پاستا ها در ایتالیا می باشد که مهد تمدن پاستا و پیتزا است به حدی این پاستاها در ایتالیا محبوب هستند که تخمین زده شده هر فرد در ایتالیا سالانه 27 کیلوگرم پاستا میل می کند اما امروزه با گسترش پاستاها می توان گفت بیش از 300 مدل پاستا وجود دارد که ما تصمیم گرفتیم سه نوع از محبوب ترین پاستا ها را به شما آموزش دهیم که عبارت است از پاستا آلفردو، پاستا پستو، پاستا میگو همراه ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید