طرز تهیه پاستا خوشمزه و مخصوص ایتالیایی با مرغ و سس سفید

مواد فوق را هر چند دقیقه یکبار هم بزنید تا ته نگیرند. برای اینکه کلمها نرمتر بشوند قبل از اضافه کردن به مرغ چند دقیقه در آب جوش بریزید و سپس آبکش کنید. در طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو آمده است که ابتدا در یک قابلمه آب را جوش بیاورید و پاستا پنه را با توجه به زمانی که روی بسته نوشته شده بپزید و سپس آبکش کنید. در ادامه شیر را به همراه خامه به تابه اضافه می کنیم و مواد را کمی مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند، سپس درب تابه را می گذاریم تا شیر جوش بیاید.

بعد از اضافه کردن ماکارونیها به آب جوش، سریع آنها را هم بزنید تا ماکارونی ها به یکدیگر نچسبند، سپس هر از چند گاهی آنها را هم بزنید. برای درست کردن پاستا پنه با سس پستو و مرغ گریل که یک پاستا ساده با مرغ محسوب میشود، ابتدا باید گوشت مرغ را با نمک و فلفل مزهدار و به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه به آرامی گریل کنید.

اگر از میگو استفاده میکنید برای اینکه میگوها سفت و لاستیکی نشوند بیشتر از ۳ دقیقه میگوها را تفت ندهید. سیخها را درون سینی فر قرار میدهیم و آن را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۲۰۰ درجه قرار میدهیم تا پنیر ذوب شود. مرحله ۴ : شیر و خامه را با هم ترکیب کنید و هر از چندگاهی به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا از ایجاد چسبیدن و ایجاد توده جلوگیری کند. شیر را اضافه کنید و کمی نمک اضافه کنید.

سعی کنید ماکارونی را به سس اضافه کنید. تا زمانی که پاستا به دلخواه شما پخته شود. پاستا با سس قارچ و گوشت شباهت بسیار زیادی به بیف استراگانف دارد، شما می توانید برای تهیه این پاستا از انواع ماکارانی فرمی به دلخواه استفاده کنید. البته در ضصورت نبود آب مرغ می توانیم از مواد دیگری به عنوان جایگزین استفاده کنیم. در این مدت، سینه مرغ را به صورت مکعبی، به اندازه دلخواه خرد کنید و با کمی کره تفت دهید. بهتر است بعد از گریل کردن گوشت مرغ، آن را خرد کنید. طریقه درست کردن یک پاستای کاملا ایتالیایی که با طعم لذیذ و بافت سبکی که دارد هم به درد ناهار میخورد و هم یک شام سبک و خوشمزه است همیشه به کارتان میآید.

دیدگاهتان را بنویسید