طرز تهیه پاستا دست ساز

مرحله ۱ : آرد را روی سطح تمیز کار الک کنید و با استفاده از مشت خود یک حفره در مرکز آن ایجاد کنید. ابتدا آرد را داخل کاسهای الک کرده و میان آن را گود میکنیم. ابتدا سینه مرغ را به قطعات کوچک، به اندازه دو بند انگشت خرد کنید. در این مرحله ابتدا قارچها را شسته و ورقهای خرد کنید. پیاز را نگینی خرد کنید. نکته: برای اینکه قارچها کمتر آب بیندازند و کوچک نشوند، میتوانید از اول شعله گاز را زیاد کنید.

برای تهیه سس قارچ و گوشت می توان از گوشت تکه ای نیز استفاده کرد. در ادامه تکه های گوشت مرغ را به تابه اضافه می کنیم و به خوبی تفت می دهیم تا کمی سرخ شده و رنگشان تغییر کند. پاستا را در آب جوش بریزید و در ظرف را بگذارید تا پاستا به خوبی مغز پخت شود. البته می توانیم زمان دقیق پخت پاستا را از روی بسته آن نیز نگاه کنیم.

میتوان به جای کره از روغن زیتون مخصوص پخت و پز استفاده کرد. با دست زیر و رو کنید تا ادویه به همه جای مرغ برسد و بگذارید چند دقیقه بماند. پس از حدود ده تا دوازده دقیقه پاستا را آبکش کنید و آن را در ظرف مناسب سرو بکشید. 1/3 ظرفی مناسب را پر آب کنید و روی حرارات قرار دهید تا آب به جوش آید. برای درست کردن پاستا ساده اما به سبک رستورانی چیکن آلفردو، پاستاها را با توجه مدت زمان روی بسته در آبجوش بپزید و آبکش کنید.

۸.در نهایت پاستاها را به سس آلفردو اضافه کنید و هم بزنید تا سس به خورد پاستاها برود. سپس شیر را کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و در انتها خامه را بیافزایید. در قابلمه را ببندید تا مواد به خورد هم بروند. به ظرف پاستا سری می زنیم اگر کاملا نرم و پخته گردیده است آن را آبکش نموده و مخلوط آماده کرده را لابه لای آن می ریزیم و دوباره قابلمه را روی حرارت متوسط اجاق قرار می دهیم بعد فلفل، پیاز، گوجه و پنیر را به آن می افزاییم و ترکیب حاصله را قاطی می نماییم و صبر می کنیم تا مقداری گرم گردند حالا شعله را خاموش نموده و پاستا را در ظرف مخصوص سرو ریخته و مقداری پنیر روی آن ریخته و سریعا میل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید