طرز تهیه پاستا ساده با سس آلفردو خوشمزه مرحله به مرحله

همچنین هر قوم و ملیتی مطابق با ذائقه خود یک مدل طرز پخت و همینطور سس های مختلفی برای طعم دار کردن پاستا مثل سس پستو،سس آلفردو، سس اربیتا، سس بلونز و سس قارچ به وجود آورده است. یک سری از پاستاها به شکل رشتهای هستند مثل : اسپاگتی، تاله تلی فتوچینی و حتی لازانیا. در گام ششم ماکارونی لینگوئینی را طبق دستور تهیه ماکارونی آماده کرده و پس از آماده شدن به درون آبکش می ریزیم.

در گام هفتم سسی که بدست آمده را با ماکارونی لینگوئینی ترکیب کرده و پس از آن در ظرفی کشیده و با جعفری تزئین می نماییم. در ایران معروف ترین مدل پاستا همان ماکارونی است که معمولا با گوشت چرخ کرده و رب و ادویه درست میشود و بین مردم ما محبوبیت قابل توجهی دارد. اگر شما به طعم سیر علاقه دارید، می توانید از تعداد بیشتری سیر در این پاستا استفاده کنید که طعم و عطر محشری به غذای شما می بخشد. البته ممکن است این عامل سبب شود طعم آن به طور قابل ملاحظهای تغییر کند.

البته راهکار دیگری نیز موجود است. بجای کره از روغن زیتون نیز میتوانید استفاده کنید. ۳.مرغها ار از تابه خارج کنید و سیر له شده یا رنده شده را برای مدت کوتاهی در روغن باقی مانده در تابه تفت دهید تا عطر سیر بلند شود و کمی تغییر رنگ دهد. هنگام تهیه پنه آلفردو اگر سس خیلی غلیظ شد، به آن شیر اضافه کنید تا رقیق تر شود. پیاز را به قابلمه بیافزایید و تا زمانیکه کاملا نرم و شفاف شوند سرخ کنید.

در گام دوم پیاز ها را در قابلمه تفت می دهیم و تا هنگامی که تغییر حالت دهند به تفت دادن ادامه می دهیم. در گام چهارم اجازه می دهیم تا به مدت 15 دقیقه تمامی مواد با هم بپزند. با توجه به اینکه روغن از جمله مواد اولیه مهم در تهیه انواع غذاهاست، پیشنهاد میکنیم برای خرید روغن خوراکی همواره محصولی را انتخاب کنید که فاقد ترانس و کلسترول و سرشار از اسیدهای چرب ضروری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید