طرز تهیه پاستا ساده با سس آلفردو خوشمزه مرحله به مرحله

پس از به جوش آمدن آب، دو قاشق غذاخوری روغن مایع و مقداری نمک و آویشن به آب اضافه کنید. روی حرارت ملایم به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که بافت سس، طوری شود که به قاشق بچسبد. 3. پنیر پیتزای رنده شده را هم به مواد بالا اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به خوبی مخلوط شوند.

مایه گوشتی را که کمی خنک شده به سس خامه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مواد به یکدیگر آغشته شوند. سعی داریم دنیایی از مزههای خوشمزه و شگفت انگیز را برای شما تهیه و آماده کنیم تا به صورت رایگان اطلاعات مورد نیاز آشپزی خود را پیدا کنید. پاستای خوشمزه با کالباس می تواند یکی از بهترین انتخاب های ما برای تنوع دادن به برنامه غذایی باشد. یکی از متداولترین انواع پاستا با سس آلفردو، طرز تهیه پاستا آلفردو رستورانی است که با قارچ و مرغ گریل شده سرو میشود.

پاستا یکی از خوشمزهترین و محبوبترین غذاهاست. البته معمولا زمان پخت پاستا ۵ تا ۱۰ دقیقه می باشد. با دست زیر و رو کنید تا ادویه به همه جای مرغ برسد و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس دو تا سه دقیقه روی شعله کم با مقداری آب مرغ مخلوط کنید. برای لذیذتر و مزه دارتر شدن سس می توان مقداری فلفل دلمه خرد شده با گوشت تفت دهید و سس را با فلفل دلمه تهیه کرد. 5. کمی نمک و فلفل هم به آرد و شیر اضافه می کنیم و اجازه می دهیم غلیظ شوند. سپس شیر را کم کم به آرد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و در انتها خامه را بیافزایید.

6. پنیر را هم به سس اضافه کرده و اجازه می دهیم کاملا با هم مخلوط شوند. سپس در یک ظرف بریزید و ادویهها (نمک، فلفل، زردچوبه) و یک حبه سیر بزرگ خرد شده را با آن مخلوط کنید. تقریباً به ازای هر آشپز می تواند یک جور طرز تهیه پاستا وجود داشته باشد. وجود دارند؛ اما همین انواع معروف نیز به سبک ها و روش های متنوع طبخ می شوند. اگر چه برخی از پاستا های معروف مانند پاستای گوجه فرنگی، پاستای آلفردو و… در این صورت پس از تفت دادن سیر، آرد را در تابه بریزید تا بوی خامی آن گرفته شود و مدام با هم زن مفتولی هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

دیدگاهتان را بنویسید