طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای برای 3 نفر – آموزش آشپزی آنلاین

شما در دوره آموزش پاستا که در آموزشگاه سراشپزان برتر ارائه می شود، راز های طبخ حرفه ای این غذا را خواهید آموخت. لازم است متذکر شویم که این دوره به صورت جامع بر نحوه ی تهیه و پخت انواع پاستا متمرکز است؛ بنابراین از ذکر موارد حاشیه ای خودداری می شود و تمام زمان اختصاص داده شده برای این کلاس ها به گونه ای مدیریت می شود که تمامی اطلاعات لازم در خصوص این موضوع به شرکت کنندگان ارائه شود. وقتی از تخصصی بودن و حرفه ای بودن صحبت می کنیم، دقیقا به این معناست که دوره آموزش پاستا به گونه ای باشد که پس از اتمام آن شما به مرحله ای از توانایی و مهارت رسیده باشید که بتوانید خوشمزه ترین و با کیفیت ترین پاستا ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده طبخ نمایید.

غذا های ایتالیایی، شاید به ظاهر غذا های ساده ای باشند ولی درست کردن آن ها نیازمند مهارت خاصی است که صرفا با گذراندن دوره های تخصصی و دریافت راهنمایی از یک مدرس حرفه ای مقدور خواهد شد. پاستا را با توجه ه دستور نوشته شده بر روی بسته آن بپزید. نکته آشپزی: در طبخ ایتالیایی این غذا قارچ استفاده نمی شود؛ اما برای نزدیک شدن به مزاج ایرانی به آن در این نوع آموزش قارچ را هم اضافه کردیم. پیش از این بر روی مجله دیجی فود دستورهای زیادی را برای تهیه انواع پاستا خواندهاید اما تاکنون طرز تهیه پاستا مارگاریتا را به شما آموزش ندادهایم.

پس از اینکه پنیر روی پاستا طلایی شد و آنرا از فر خارج کردید می توانید جعفری خرد شده را روی پاستا بریزید. سپس پاستا را به خامه و شیر اضافه کنید، پنیر را روی پاستا بریزید و اجازه دهید کمی گرم شود. باید مخلوط را مکرراً هم بزنید تا خامه نسوزد.

پس از 5 دقیقه میتوانید پنیر را به خامه اضافه کنید، دقت داشته باشید که پس از اضافه کردن پنیر، باید سس را خیلی سریع هم بزنید. وقتی خامه در شیر حل شد کمی پودر سیر، نمک و فلفل به آن اضافه کنید. 4. یک تابه بر روی شعله ملایم قرار دهید، شیر را داخل تابه بریزید و خامه را به تدریج با شیر در حال گرم شدن مخلوط کنید. فیلهی مرغ خرد شده را با مابقی کره به تابه اضافه کنید و با حرارت بالا تفت دهید. شیر باید به خوبی گرم شود اما نیاز به جوشیدن نیست پس اگر به نقطه جوش رسید شعله گاز را کم کنید و اجازه دهید روی حرارت به مرور غلیظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید