طرز تهیه پاستا مارگاریتا برای شما که طالب غذاهای گیاهی هستید! – دیجی فود

وقتی گوشت پخته شد و آبش کشیده شده قارچ را بهش اضافه می کنیم و از روی حرارت برمیداریم سپس داخل تابه کوچک کره را ریخته کمی که ذوب شد آرد را اضافه کرده و خوب تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود سپس شیر ولرم را کم کم به مخلوطمون اضافه می کنیم تا آرد باز شود در انتها آویشن و پودر سیر و خامه را افزوده و سس را داخل تابه گوشت و قارچ می ریزیم و زیر تابه گوشت را روشن کرده تا سس به خورد مواد گوشت و قارچ برود سپس از روی حرارت بر میداریم.

۶- میتونید به کارتون یه سیر خورد شده هم اضافه کنید که طعم خوبی به مرغتون بده. سپس پاستا را به خامه و شیر اضافه کنید، پنیر را روی پاستا بریزید و اجازه دهید کمی گرم شود. اگر سس آلفردو را از قبل آماده کردهاید، آن را داخل تابه ریخته و با حرارت ملایم گرم کنید و سپس قارچها و پس از آن پاستا پنه آبکش شده را اضافه کنید. مدت زمانی که ماکارونی داخل قابلمه است تا هنگام نرم شدن آن، هر چند دقیقه یک بار مواد داخل قابلمه را هم می زنیم.

3. در طول مدت زمانی که منتظر نرم شدن پاستا هستید مشغول آماده کردن سس پاستا مارگاریتا شوید. شما در دوره آموزش پاستا که در آموزشگاه سراشپزان برتر ارائه می شود، راز های طبخ حرفه ای این غذا را خواهید آموخت. وقتی از تخصصی بودن و حرفه ای بودن صحبت می کنیم، دقیقا به این معناست که دوره آموزش پاستا به گونه ای باشد که پس از اتمام آن شما به مرحله ای از توانایی و مهارت رسیده باشید که بتوانید خوشمزه ترین و با کیفیت ترین پاستا ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده طبخ نمایید. وقتی خامه در شیر حل شد کمی پودر سیر، نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

در ادامه این مقاله با آموزش پخت این پاستا همراه شماییم. پیش از این بر روی مجله دیجی فود دستورهای زیادی را برای تهیه انواع پاستا خواندهاید اما تاکنون طرز تهیه پاستا مارگاریتا را به شما آموزش ندادهایم. با این حساب اگر مواد اولیه زیادی در خانه نداشتید و دلتان میخواست در کوتاهترین زمان ممکن یک پاستای خوشمزه و دلچسب آماده کنید طرز تهیه پاستا مارگاریتا به کارتان میآید.

دیدگاهتان را بنویسید