طرز تهیه پاستا مارگاریتا برای شما که طالب غذاهای گیاهی هستید! – دیجی فود

پاستا را تقریبا ۱۰ دقیقه داخل آبجوش، نمک و روغن بریزید و بعد از آبکش کردن به ترکیب مرغ و سس اضافه کنید. نیمی از کره و سیرهای رنده شده را در یک ماهیتابه بریزید و کمی تفت دهید. 3. بعد از آن که مرغ ها کمی تفت داده شدند، سس آلفردو را با مقداری نمک و فلفل، قارچ و سیر رنده شده، به آن اضافه می کنیم. زمانی که خامه حالت رقیق به خود گرفت، جعفری، سیر و پنیر را اضافه می کنیم و می گذاریم بر روی حرارت کاملا با هم ترکیب شوند.

3. به مدت نیم ساعت درب ماهیتابه را می گذاریم تا مواد کاملا پخته شوند تا مزه ی مواد کاملا به خورد یکدیگر می رود. طعم این دو پاستا بسیار شبیه به هم است اما ظاهر آنها کاملاً با یکدیگر تفاوت دارد. امیدواریم که این بخش از آموزش آنلاین را فراگرفته و این پاستای خوشمزه را در منزل تهیه و سرو نمایید. هم کیفیت خمیر پاستا بهتر میشود هم زمان کمتری برای تهیه خمیر پاستا صرف می شود. سس را به ترکیب مرغ اضافه کنید و هم بزنیدشان.

برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام سرخ کردن کمی آب لیمو به آن اضافه کنید. 7. پاستا را در آب جوش ریخته و زمانی که نرم شد آبکشی می کنیم. 4. پاستا ها را پس از پخته شدن در زیر آب یخ، آبکش می کنیم. 2. تا زمانی که پاستا بپزد، ماهیتابه را بر روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل آن آب می کنیم؛ سپس مرغ را با کره ی آب شده تفت می دهیم. سپس در ظرفی دیگر آن را می ریزیم و مرغ و مواد داخل ماهیتابه را روی آن قرار می دهیم. همانطور که میدانید سس مارینارا یک سس گوجهای غلیظ است که از آن در تهیه انواع پیتزا و پاستا استفاده میشود، شما میتوانید این سس را به مقدار زیاد از قبل تهیه کرده و در یخچال نگهداری کنید، سس مارینارای خانگی تا شش ماه قابلیت نگهداری در یخچال را دارد؛ اما در جواب این سؤال که آیا میتوان از سس مارینارا در طرز تهیه پاستا مارگاریتا استفاده کرد یا خیر باید بگوییم، سس مارینارا اگر در تهیه پاستا مورداستفاده قرار گیرد نتیجه کار پاستایی به نام پاستا مارینارا خواهد بود.

هرچند که پاستا مارگاریتا یک پاستای کاملاً گیاهی است اما از آنجایی که این غذا بسیار سبک است اگر تمایل داشته باشید میتوانید آن را با میت بال یا کوفتهقلقلی سرو کنید. اگر تمایل داشتید از قارچ در طرز تهیه پاستا مارگاریتا استفاده کنید کافیست آن را ورقهای برش زده و پیش از اضافه کردن به سس پاستا داخل یک تابه تفت دهید. در پاستا مارگاریتا شما تکههای گوجه را داخل غذا میبینید اما سس مارینارا کاملاً یکدست شده و استفاده از آن در طرز تهیه پاستا مارگاریتا خیلی مرسوم نیست. نکته آشپزی: در طبخ ایتالیایی این غذا قارچ استفاده نمی شود؛ اما برای نزدیک شدن به مزاج ایرانی به آن در این نوع آموزش قارچ را هم اضافه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید