طرز تهیه پاستا پنه آلفردو با خامه و قارچ و طعم بسیار عالی

مرحله ۷ : سپس آن را به یک ورقه نازک بلند تبدیل کنید و با وردنه چوبی آن را بسیار نازک کنید. اما طرز تهیه پاستا پنه با گوشت یا ژامبون هم بسیار محبوب است که پاستا پنه گوشت معمولا با فیلههای باریک و نازک گوساله و به همین ترتیب درست میشود.

سس پستو را میتوانید به صورت آماده از بیرون تهیه کنید و یا اینکه خود در منزل آن را برای پاستا پستو خود درست کنید. سس آماده شده را به مخلوط افزوده و با مایکرو 600 وات 4 الی 5 دقیقه زمان دهید تا جا بیفتد بعد از آماده شدن با چیپس خلالی و گوجه چیلی تزیین و سرو نمایید.

در این مطلب ما به شما طرز تهیه پاستا ساده با سس آلفردو را آموزش میدهیم. مرحله ۱ : برای تهیه پنه آلفردو ابتدا یک تابه را روی شعله متوسط گرم کنید و مقداری کره را در آن ذوب کنید. برای تهیه پاستا پنه آلفردو خوشمزه ابتدا سیر را رنده می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و کره را به تابه اضافه می کنیم.

پاستا در آب جوش همراه کمی مرغ و زردچوبه با مایکرو 900 وات زمان دهید تا نرم شود سپس در آبکش بریزید. در حین پختن پاستاها، سینه مرغ را با ادویه، روغن زیتون و سیر رنده شده، مزهدار کنید. خامه، عصاره مرغ، سس خردل، نمک، فلفل، جوز هندی، جعفری ساتوری شده و سیر تازه کوبیده شده را با هم مخلوط کنید. برای درست کردن پاستا پستو با مرغ، 1 پیمانه پاستا را داخل 4 پیمانه آب در حال جوش ریخته و مقداری روغن ذرت اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید