طرز تهیه پاستا پنه آلفردو با خامه و قارچ و طعم بسیار عالی

روغن زیتون را در ماهیتابه ریخته و اندکی بگذارید تا داغ شود. در حین پختن پاستاها، سینه مرغ را با ادویه، روغن زیتون و سیر رنده شده، مزهدار کنید. بعد از داغ شدن کره، پیاز و سیر را در تابه بریزید و تفت دهید تا طلایی شود. اما در این میان سس پستو به دلیل رنگ و لعابی که دارد، همیشه مورد علاقه همه افراد بوده و به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به آموزش طرز تهیه پاستا پستو با مرغ بپردازیم. اما همانطور که در میان مواد اولیه مشاهده کردید، ما در درست کردن پاستا آلفردو از مقدار بسیار کمی روغن نیز برای تفت دادن اسفناج و قارچ و همینطور مرینیت کردن مرغ استفاده کردیم.

اجازه دهید مرغ به مدت 2 ساعت در یخچال بماند تا مرینیت شود. در این مرحله میتوانید میگو را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید. آرد را اضافه کنید و حدود 2 دقیقه تفت دهید تا از خامی خارج شود. وقتی گوشت پخته شد و آبش کشیده شده قارچ را بهش اضافه می کنیم و از روی حرارت برمیداریم سپس داخل تابه کوچک کره را ریخته کمی که ذوب شد آرد را اضافه کرده و خوب تفت می دهیم تا بوی خامی آرد از بین برود سپس شیر ولرم را کم کم به مخلوطمون اضافه می کنیم تا آرد باز شود در انتها آویشن و پودر سیر و خامه را افزوده و سس را داخل تابه گوشت و قارچ می ریزیم و زیر تابه گوشت را روشن کرده تا سس به خورد مواد گوشت و قارچ برود سپس از روی حرارت بر میداریم.

میتوانید سینه مرغ را در دستگاه گریل یا با استفاده از تابه گریل، گریل کنید. پس روغن ذرت باقیمانده را با قلمو کف تابه بکشید و مرغ را به خوبی گریل کنید. بهتر است بعد از گریل کردن گوشت مرغ، آن را خرد کنید. دوباره به آن نمک و فلفل سیاه اضافه کنید. شیر را اضافه کنید و کمی نمک اضافه کنید. کمی شعله را زیاد کنید تا گوشت با حرارت زیاد تفت بخورد و تقریبا سرخ شود. نمک و فلفل سیاه را به میگو اضافه کرده و میگو را تا زمانی سرخ کنید که به رنگ صورتی درآید و از سفیدی در بیاید.

در انتها، میتوانید بر روی پاستا مقداری جعفری و پنیر پارمزان ریخته و آن را میل کنید. برای درست کردن پاستا پستو با مرغ، 1 پیمانه پاستا را داخل 4 پیمانه آب در حال جوش ریخته و مقداری روغن ذرت اضافه کنید. در این مرحله در تابهای 2 قاشق غذاخوری کره و سیر را بریزید. یک و نیم فنجان خامه را در ۲تا۳ قاشق غذاخوری شیر مقداری رقیق کنید. حال در تابهای روی گاز 1 قاشق غذاخوری کره را آب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید