طرز تهیه پاستا پنه آلفردو با خامه و قارچ و طعم بسیار عالی

4. هنگامی که تمامی این مواد آماده شدند پاستا، ژامبون های خرد شده، مخلوط تخم مرغ و مواد داخل آن را با نصف پیمانه آب پاستایی که کنار گذاشته بودیم، در یک ظرف عمیق تر می ریزیم و بر روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم و می گذاریم کاملا کمی آب آن تبخیر شود تا پاستایی حاوی سس غلیظ داشته باشیم. نکته آشپزی: نصف پیمانه آب پاستا را برای تهیه سس نگه می داریم.

زمانی که ماکارونی ها نرم شدند آن ها را با آب سرد، آبکش می کنیم. سپس آبلیمو و قارچ را به آن اضافه می کنیم و شروع به تفت دادن آن می کنیم. مانند پاستا آلفردو این پاستا نیز در دستور اصلی خود قارچ ندارد؛ اما با اضافه کردن قارچ می توان آن را بسیار لذیذ تر کرد. چون تکه های مرغ نازک و کوچک هستند خیلی زود می پزنند.و نیازی به اضافه کردن آب ندارند.بعد از اینکه تکه های مرغ پختند از تابه بر می داریم و قارچ های شسته شده وحلقه حلقه شده را درون تابه می ریزیم و مقداری دیگر روغن مایع اضافه کرده و قارچ ها را نیز تفت می دهیم تا بپزند.

پس از اینکه مرغ هایتان خوب پخته و مغز پخت شدند حرارت را کم کنید و قارچ ها را به آن ها اضافه کنید.مقداری نمک و فلفل نیز برای طعم دادن به آن ها اضافه کنید و سپس زیر آن ها را خاموش کنید تا به سراغ سس برویم. برای اینکه پاستا را به بهترین شکل درست کنیم، بهتر است که زمان پخت آنرا از روی بسته بندی بخوانیم. ماکارونی به علت آن که از نشاسته ی فراوان تشکیل شده است؛ برای افرادی که دارای قند و یا دیابت نوع دو هستند بسیار خطرناک است.

به طوری که مصرف یه وعده پاستا، قند را به میزان بسیار بالایی افزایش خواهد داد. پاستااا جزو غذاهای بسیار معروف ایتالیاییه که به دلیل طعم بی نظیر اون در سراسر دنیا رواج پیدا کرده و طرفداران زیادی هم داره . آماده کردن سس آلفردو بسیار ساده است و همین موضوع باعث شده دستور پخت پنه آلفردو ساده باشد. اما زمانیکه در دستور تهیه پاستا آلفردو، قارچ، مرغ یا سبزیجات را به این سس اضافه کنید، دنیایی از مزههای شگفتانگیز را تجربه خواهید کرد، که ما در این مقاله به اموزش درست کردن پاستا الفردو با این مواد خواهیم پرداخت و فوت و فن پنه آلفردو را به شما خواهیم گفت تا بتوانید با تهیه آن، طعم بینظیری را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید