طرز تهیه پاستا پنه آلفردو مرغ و قارچ ایتالیایی 🍽️ – ماگرتا

قطعا انتخاب و تهیه غذای سریع و در عین حال خوشمزه، دغدغه اغلب افرادی است که شاغل هستند و زمان زیادی برای غذا درست کردن ندارند. اگر قصد تهیه یک غذای خوشمزه و در عین حال ساده را دارید، یادگیری طرز تهیه پاستا، گزینه خوبی برای شماست. در ادامه قصد داریم طرز تهیه پاستا آلفردو را به شما آموزش دهیم.

در ادامه، مرحله به مرحله نحوه تهیه سس آلفردو را برای شما توضیح خواهیم داد. برای تهیه این سس، ابتدا باید مقدار کمی روغن کانولا را در تابه بریزید (میتوانید به جای روغن کانولا از روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه نیز استفاده کنید.) و حبههای سیر خرد شده را به روغن اضافه کنید و کمی تفت بدهید (میتوانید سیر را نیز در مرحله بعدی همراه با مرغ تفت دهید). برای تهیه این نوع پاستای خوشمزه با کالباس باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم. اگر میخواهید بهصورت اصولی این غذا را در خانه تهیه کنید، باید حتما از پاستا پنه استفاده شود.

در نهایت، قارچ و مرغ تفت داده شده را به سس آلفردو اضافه کنید، سپس در مرحله نهایی، پاستا پنه رژیمی را با سس آلفردو و مرغها ترکیب کنید. سپس میتوانید قارچها را جداگانه یا همراه با مرغ تفت دهید تا آبشان کشیده شود. کره و سیر رنده شده را به مرغ اضافه کنید و باهم مخلوط کنید. همچنین میتواند جایگزین مناسبی به جای مرغهای تکه شده باشد که انتخاب بسیار خوبی برای افراد گیاخوار است. پاستا چوبی یکی از انواع فستفودها است که به راحتی میتوان درون خانه آماده کرد و با شکل مدرن و جذابی که دارد میتواند یک ایدهی بسیار عالی، برای میزهای پذیرایی شما باشد.

در این مقاله، طرز تهیه پاستا ، چند نوع پاستا مانند پنه آلفردو را به شما آموزش دادیم. روی حرارات کم، مخلوط را هم بزنید تا به غلظت دلخواه شما برسد. سعی کنید ماکارونیها را فقط به آب جوش اضافه کنید. بلافاصله پاستا را سرو کنید. پس از پخت ۹۰ درصدی و نرم شدن پاستاها، آن را با آب سرد آبکش کنید. پس از ترکیب این مواد غذایی روی حرارت، مقداری از پنیر پارمزان را اضافه کرده و پس از مدت کوتاهی، گاز را خاموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید