طرز تهیه پاستا چوبی جذاب و لذیذ • دیجیکالا مگ

مانند پاستا آلفردو این پاستا نیز در دستور اصلی خود قارچ ندارد؛ اما با اضافه کردن قارچ می توان آن را بسیار لذیذ تر کرد. در این متن طرز تهیه دو نوع از پاستای لذیذ و نزدیک به مزاج ایرانی ها را آموزش خواهیم داد. نکته آشپزی: در طبخ ایتالیایی این غذا قارچ استفاده نمی شود؛ اما برای نزدیک شدن به مزاج ایرانی به آن در این نوع آموزش قارچ را هم اضافه کردیم. 4. پاستا ها را پس از پخته شدن در زیر آب یخ، آبکش می کنیم. این غذای خوشمزه و سریع یکی از وعدههای محبوب در هر خانهای است که به شیوههای مختلفی تهیه میشود.

خیلی از مواقع ما به دنبال یک دستور غذای سریع اما خوشمزه برای شام یا ناهار هستیم که نیازی به مواد اولیهی زیادی هم نداشته باشد. یا اینکه در روشی دیگر می توانیم از سبزیجات معطر خشک شده استفاده کنیم، برای این منظور آویشن خشک شده یک گزینه مناسب می باشد.

کالری یک بشقاب پاستا آلفردو مساوی 250 کیلو کالری انرژی در خود دارا است. در یک قابلمه بزرگ آب و نمک را بریزید و بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید.پس از به جوش آمدن آب اسپاگتی ها را در آن بریزید تا نرم شوند.پس از 10 دقیقه آن را آبکش کنید و 1 لیوان از آب آن را کنار بگذارید. پس از آن که کاملا هم زده شده درب قابلمه را می گذاریم تا مواد با یک دیگر دم بکشند. 2. تا زمانی که پاستا بپزد، ماهیتابه را بر روی حرارت قرار می دهیم و کره را داخل آن آب می کنیم؛ سپس مرغ را با کره ی آب شده تفت می دهیم.

3. بعد از آن که مرغ ها کمی تفت داده شدند، سس آلفردو را با مقداری نمک و فلفل، قارچ و سیر رنده شده، به آن اضافه می کنیم. سپس جعفری را به همره سیر و پنیر به مواد اضافه و مرتب هم بزنید. پس از ذوب شدن به آن خامه را اضافه می کنیم و می گذاریم کره کاملا جوش بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید