طرز تهیه پاستا چوبی جذاب و لذیذ • دیجیکالا مگ

قارچ و سیر را اضافه کرده به مدت 10 الی 12 دقیقه بپزید تا کاملا پخته شود. در ایران معروف ترین مدل پاستا همان ماکارونی است که معمولا با گوشت چرخ کرده و رب و ادویه درست میشود و بین مردم ما محبوبیت قابل توجهی دارد. در حین ذوب شدن کره، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. در صورت تمایل میتوانید از میگو هم برای پخت پاستا پنه آلفردو هم استفاده کنید. اگر طعم پنیر چدار را میپسندید چند تکه نازک از این پنیر یا به صورت رنده شده روی پاستا بریزید و از طعم لذیذ آن با این غذا لذت ببرید.

3. پنیر پیتزای رنده شده را هم به مواد بالا اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا به خوبی مخلوط شوند. تا زمانی که پاستا به دلخواه شما پخته شود. مرحله ۶ : یک کاسه برداشته و ماکارونی پنه پخته شده را به آن اضافه کنید. ماکارونی را همراه آب بر روی حرارت بگذارید تا جوش آید و بعد از پخته شدن آن را آبکش کنید. خامه، پوست لیمو، پنیر،نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. ۹- قارچ رو به سستون اضافه کنیدو وقتی پاستاتون پخت، به سس و قارچ اضافه کنید و هم بزنید تا طعم بگیره.

امروز با ارائه مقالهای دیگر با شما هستیم تا با طرز تهیه پاستا که یک غذای ایتالیایی است ( ایتالیایی است؟!) و محبوبیت زیادی بین تمام سنین دارد آشنا شویم. همچنین هر قوم و ملیتی مطابق با ذائقه خود یک مدل طرز پخت و همینطور سس های مختلفی برای طعم دار کردن پاستا مثل سس پستو،سس آلفردو، سس اربیتا، سس بلونز و سس قارچ به وجود آورده است.

پاستای ایتالیایی در شکلهای مختلفی همراه با سس های خاص و مجزا و شیوه های پخت متفاوت ارایه می شود. ۸- حالا نوبت پخت پنه هست که من چون پنه نداشتم از یه مدل پاستای دیگه استفاده کردم. ۳- حالا نوبت خامه است (شما به جای خامه از شیر هم میتوانید استفاده کنید و برای غلیظ شدنش یه کوچولو آرد بهش اضافه کنید. حرارت شعله را کم و صبر کنید تا ترکیب شیر و خامه شروع به جوشیدن کند. یا مثل من روی پاستاتون بذارید تا قشنگ تر بشه. ۵- فیله مرغ رو تو تابه ای که مقداری کره توی اون ریختید و اب شده بذارید و بهش نمک و فلفل اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید