مسترکلاس آموزش آشپزی ایتالیایی ماسیمو بوتورا⭐ – ویرگول

متقاضیان رشته آشپزی در ایتالیا باید ابتدا در روز تعیین شده در سایت مدارک خود را ارسال کرده و منتظر نتایج آن باشد. برای تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه ایتالیا ابتدا متقاضی باید تمامی مدارک خود را برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده و مسئولین آموزش پس از بررسی مدارک تمامی متقاضیان افرادی را که واجد شرایط تحصیل هستند را انتخاب می کند و از بین آن ها مصاحبه هایی را برگزار می کند تا بهترین و مسلط ترین دانشجویان را برای تحصیل در این دانشگاه پذیرش کند. تحصیل در مقطع دکترای ایتالیا معمولا به زبان انگلیسی بوده ولی از آن جا که دانشجویان باید در انتهای سال تحصیلی پایان نامه ای را به این دانشگاه ارائه کنند، آشنایی با زبان ایتالیایی برای ارائه پایان نامه نیاز می باشد.

اولویت زبان تحصیلی در کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است و دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند باید آشنایی با این زبان داشته و پس از شرکت در کلاس های رایگان این کشور مهارت و تسلط خود را تکمیل کنند. زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور اغلب ایتالیایی است ولی برخی از دروس نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. افرادی که در دانشگاه های ایتالیا در حال تحصیل رشته آشپزی هستند به راحتی می توانند غذاهای خوشمزه ایتالیایی را تهیه کنند. جلاتو یکی از خوشمزه ترین بستنی های ایتالیایی است که قدمت بسیاری دارد.

در اینجا بهترین و محبوب ترین غذاهای خوشمزه ایتالیایی را توضیح خواهیم داد. ماسیمو به شما نحوه طبخ یک ماهی حلوای پخته شده روی کاغذ پوست خوشمزه را با استفاده از چاشنی های کلاسیک مدیترانه ای آموزش می دهد. بیش از 100 نوع غذای ملل بینظیر و خوشمزه در انتظار یادگیری شما هستند. مواد اولیه پاستا گوجه فرنگی و شابانک عبارتند از ماکارونی لینگوئینی، روغن زیتون، سیر، گوجه فرنگی گیلاسی، فلفل سیاه، شابانک و پنیر پارمزان. مواد اولیه تارت بستنی ایتالیایی شامل بیسکویت شکلاتی کرم دار، کره و بستنی وانیلی می باشد. شما می توانید با شرکت در این رشته ها با فرهنگ غذایی کشور ایتالیا آشنا شده و روش پخت انواع غذاهای ایتالیایی را فرا بگیرید.

پیتزاهای ایتالیایی انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای دستور پخت جداگانه ای است. در اول هر قسمت اطلاعاتی در مورد شهر داده میشود تا با فرهنگ و تاریخ اون کشور نیز آشنا بشید و این یکی از نکات مثبت این برنامه است . متحول ساختن دستور پخت های کلاسیک را از همین جلسه شروع کنید. حاصل این دستور پخت بسیار شبیه یک دسر می شود و می توانید طرز تهیه را هرطور که بخواهید تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید