نحوه تهیه پاستا پنه و پاستا پنه با سس آلفردو و پاستا سبزیجات – ساعت24

سپس سیر را به همراه مقداری نمک و روغن مایع داخل قابلمه می ریزیم. در گام ششم ماکارونی لینگوئینی را طبق دستور تهیه ماکارونی آماده کرده و پس از آماده شدن به درون آبکش می ریزیم. در گام چهارم اجازه می دهیم تا به مدت 15 دقیقه تمامی مواد با هم بپزند. بگذارید مواد 1 تا 2 دقیقه خوب پخته شوند تا سس سفت و یکدستی حاصل شود. پاستا پنه معمولا با سس پستو و سس آلفردو پخته میشود.

اما همانطور که در میان مواد اولیه مشاهده کردید، ما در درست کردن پاستا آلفردو از مقدار بسیار کمی روغن نیز برای تفت دادن اسفناج و قارچ و همینطور مرینیت کردن مرغ استفاده کردیم. در یک تابه روغن زیتون را بریزید و سیر رنده شده را در آن سرخ کنید، حالا آرد را اضافه کرده و تفت دهید بعد به آرامی شیر سویا را به مواد اضافه کنید و تند تند هم بزنید تا ته نگیرد. بعد از اضافه کردن ماکارونیها به آب جوش، سریع آنها را هم بزنید تا ماکارونی ها به یکدیگر نچسبند، سپس هر از چند گاهی آنها را هم بزنید.

نمک و فلفل سیاه را به میگو اضافه کرده و میگو را تا زمانی سرخ کنید که به رنگ صورتی درآید و از سفیدی در بیاید. در گام پنجم پنیر پارمسان، فلفل سیاه، لمیو ترش، نمک دریا و خامه دابل را به قابلمه اضافه کرده و تمامی مواد را بهم می زنیم.

حالا مقداری کره به تابه اضافه می کنیم. قبل از جوش آمدن آب ماکارونی را به آن اضافه نکنید که باعث می شود ظاهر بدی داشته باشند و له شود. برای تزیین پاستا می توانیم از انواع سبزیجات معطر استفاده کنیم، البته نباید سبزیجات را خرد کنیم، مثلا چند برگ ریحان تازه می تواند باعث زیبایی خاصی به پاستای ما بدهد. در گام سوم سیر را خرد کرده و قارچ را نیز بصورت خرد شده به قابلمه می افزاییم. طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای که امروز در حال آموختن آن هستید نیز یکی از همین غذاهای محبوب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید