نحوه تهیه پاستا پنه و پاستا پنه با سس آلفردو و پاستا سبزیجات – ساعت24

7. نمک و فلفل و سس آلفردو را به کالباس اضافه می کنیم و اجازه می دهیم کمی قل بخورد. فیله مرغ را به مکعبهای کوچک خرد کنید و با کمی روغن تفت بدهید. برای تهیه این سس، ابتدا باید مقدار کمی روغن کانولا را در تابه بریزید (میتوانید به جای روغن کانولا از روغن آفتابگردان حاوی توکوفرول غنچه نیز استفاده کنید.) و حبههای سیر خرد شده را به روغن اضافه کنید و کمی تفت بدهید (میتوانید سیر را نیز در مرحله بعدی همراه با مرغ تفت دهید). 5. کالباس ها را خرد می کنیم.

برای تهیه این نوع پاستای خوشمزه با کالباس باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم. البته ممکن است این عامل سبب شود طعم آن به طور قابل ملاحظهای تغییر کند. پاستا غذایی است که همه دوستش دارند و با دستور پختهای مختلف آماده میشود. بنابراین اگر نمیدانید برای ناهار یا شام چه غذایی درست کنید سریع دست به کار شوید و یک مدل پاستا درست کنید. پنیر پارمزان مورد نیاز برای پاستا را اضافه کنید و باز هم بزنید. این پاستا باید گرم سرو شود. در صورتی که سس رقیقتری میخواهید، باید به اندازه دلخواه، شیر اضافه کنید، در غیر این صورت، باید مقدار شیر را کم کرده و خامه صبحانه اضافه کنید.

بعد از این که مرغ و کره کمی تفت خورد، سیر رنده شده را اضافه کنید. بعد از اینکه سس کمی غلیظ شد حرارت را خاموش کنید و بگذارید کمی از حرارت بیوفتد. پاستا پنه را در آب بجوشانید و بعد آبکش کنید. در صورت تمایل، میتوانید ادویهها را در این مرحله اضافه کرده یا بعد از اینکه همه مواد با یکدیگر ترکیب شدند، در انتها به غذای خود اضافه کنید. به گزارش برنا، پاستا ها یکی از انواع غذاها می باشند که در سراسر دنیا به دلیل راحتی پخت و خوشمزگی آن محبوب است و در انواع اقسام مختلفی با سس های متفاوتی سرو می شود و در ایران نیز یکی از محبوب ترین غذاهای در همه رده سنی به خصوص بچه ها می باشند اما پاستا به شکل ها و فرم های مختلفی در بازار وجود دارد که هر نوع آن یک پاستای خوشمزه برای خودش می باشد و با مرغ یا گوشت یا به صورت گیاهی با قارچ تهیه می شود اما اصالت بیشتر پاستا ها در ایتالیا می باشد که مهد تمدن پاستا و پیتزا است به حدی این پاستاها در ایتالیا محبوب هستند که تخمین زده شده هر فرد در ایتالیا سالانه 27 کیلوگرم پاستا میل می کند اما امروزه با گسترش پاستاها می توان گفت بیش از 300 مدل پاستا وجود دارد که ما تصمیم گرفتیم سه نوع از محبوب ترین پاستا ها را به شما آموزش دهیم که عبارت است از پاستا آلفردو، پاستا پستو، پاستا میگو همراه ما باشید.

پاستاهای آبکش کرده را داخل ظرف بریزید و ترکیب سس و مرغ را روی پاستا بریزید و خوب هم بزنید تا سس به خورد پاستا برود. در صورت تمایل میتوانید از میگو هم برای پخت پاستا پنه آلفردو هم استفاده کنید. میتوانید هنگام طرز تهیه پاستا برخی از مواد اولیهای که کالری بسیاری دارد را حذف کنید. پاستا، به خصوص پاستا آلفردو، جزء غذاهایی است که سریع و آسان پخته میشود و میتوانید در مدت زمان کمی، آن را حتی برای مهمانهای سرزده خود تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید