نحوه تهیه پاستا پنه و پاستا پنه با سس آلفردو و پاستا سبزیجات – ساعت24

بعد از این که مرغ و کره کمی تفت خورد، سیر رنده شده را اضافه کنید. شف حسام حسینی، آموزش انواع پاستا را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار داده است تا با خیالی راحت در منزل خود این غذای خوشمزه را تهیه و نوش جان نمایید. برای تهیه این غذای پر طرفدار و راحت، با این آموزش همراه باشید. در این مدت، سینه مرغ را به صورت مکعبی، به اندازه دلخواه خرد کنید و با کمی کره تفت دهید.

سس پستو را روی مخلوط پاستا و مرغ را بریزید و با هم مخلوط کنید. در ادامه تکه های گوشت مرغ را از تابه خار ج می کنیم، سپس تابه را با دستمال تمیز می کنیم. در حین ذوب شدن کره، قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم.

کمی مانده به پایان تفت مرغ، کمی نمک و فلفل سیاه به آنها اضافه کنید. قارچ، پنیر پارمزان و کمی فلفل سیاه اضافه کنید و هم بزنید تا کمی قارچها نرم شوند و مخلوط خودش را بگیرد، حالا زیر شعله را خاموش کنید. مخلوط را به خوبی هم زده و در نهایت پاستا پنه آبکش شده را به سس آلفردو اسفناج اضافه کنید. در آن زمان همسر آلفردو پسرشان آرماندو را به دنیا آورده بود و بر اثر زایمان سختی که داشت بی اشتها شده بود. پس از 5 الی 7 دقیقه مرغ را از تابه خارج کنید. پس از اینکه مواد یکدست شدند، پنیر را به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا مواد با هم مخلوط شوند.

ریحان و سیر را نیز در غذاساز به گردو یا بادام زمینی اضافه کنید. پس از اینکه مرغ هایتان خوب پخته و مغز پخت شدند حرارت را کم کنید و قارچ ها را به آن ها اضافه کنید.مقداری نمک و فلفل نیز برای طعم دادن به آن ها اضافه کنید و سپس زیر آن ها را خاموش کنید تا به سراغ سس برویم. آنقدر به تفت دادن مرغ روی شعله ملایم گاز ادامه دهید تا مطمئن شوید گوشت مرغ پخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید