3 طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی به همراه ویدیوی آموزشی

«پاستا» از جمله غذاهای محبوب بینالمللی است که اتفاقا در ایران هم غذایی بسیار پرطرفدار است. پاستا یکی از انواع غذاهای بسیار محبوب و پر طرفدار در سراسر جهان است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود. 10. مخلوط سس آلفردو و کالباس را با پاستاها مخلوط می کنیم. پاستا پنه با سس آلفردو یا پاستا پنه یکی از معروفترین پاستاها در کشورمان است و طرفداران زیادی دارد. برای درست کردن پاستا پنه با سس پستو و مرغ گریل که یک پاستا ساده با مرغ محسوب میشود، ابتدا باید گوشت مرغ را با نمک و فلفل مزهدار و به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه به آرامی گریل کنید.

سس پستو را روی مخلوط پاستا و مرغ را بریزید و با هم مخلوط کنید. پاستا چیکن آلفردو با مواد اولیه مرغ و قارچ یا گوشت قرمز و قارج و سس آلفردو محبوبترین و مشهورترین پاستا در منوی رستورانهاست. بعد از پخت مرغ قارچ را اضافه کنید و کمی نمک و فلفل بزنید. توجه داشته باشید که عصاره مرغ دارای نمک زیادی است و باید مراقب باشید که پاستای شما شور نشود.

مرحله ۲ : سینههای مرغ را اضافه کنید و همراه آن، نمک، فلفل، چاشنی و پودر سیر را به داخل قابلمه بریزید. ۳- حالا نوبت خامه است (شما به جای خامه از شیر هم میتوانید استفاده کنید و برای غلیظ شدنش یه کوچولو آرد بهش اضافه کنید. راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه پاستا قارچ و خامه حرفه ای برای 3 نفر را برای شما عزیزان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار دادیم. در ادامه حرارت را کم می کنیم و شیر را به همراه خامه به تابه اضافه می کنیم. در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید پاستا به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت بماند تا آماده شود.

بذارید یه کم سستون حرارت ببینه و غلیظ شه. ۹- قارچ رو به سستون اضافه کنیدو وقتی پاستاتون پخت، به سس و قارچ اضافه کنید و هم بزنید تا طعم بگیره. یا مثل من روی پاستاتون بذارید تا قشنگ تر بشه. ۵- فیله مرغ رو تو تابه ای که مقداری کره توی اون ریختید و اب شده بذارید و بهش نمک و فلفل اضافه کنید. نکته: در صورتی که آب مرغ در دسترس ندارید، میتوانید از آب به همراه عصارههای طبیعی گوشت مرغ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید