3 طرز تهیه پاستا پنه چیکن آلفردو رستورانی به همراه ویدیوی آموزشی

چون تکه های مرغ نازک و کوچک هستند خیلی زود می پزنند.و نیازی به اضافه کردن آب ندارند.بعد از اینکه تکه های مرغ پختند از تابه بر می داریم و قارچ های شسته شده وحلقه حلقه شده را درون تابه می ریزیم و مقداری دیگر روغن مایع اضافه کرده و قارچ ها را نیز تفت می دهیم تا بپزند.

برای تهیه ی این غذای خوشمزه ابتدا یک عدد سینه ی مرغ کامل را شسته و به شکل مستطیل مانند برش می زنیم .در تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و تکه های مرغ را اضافه می کنیم و با شعله ی ملایم مرغ ها را هر از گاهی هم می زنیم تا رنگ مرغ ها عوض شود و بپزند. 4. آرد را در یک ظرف تفت می دهیم و شیر را به آن اضافه می کنیم. ◀️نکته : می توانید به جای روغن مایع در آخر پخت یک فنجان شیر داخل پاستا ها بریزید و بعد آبکش کنید. برای تهیه پاستا بهتر است از خامه و شیر کم چرب استفاده کرد.

عناصر تشکیل دهنده در این بخش آموزش آشپزی آنلاین عبارت است از روغن زیتون، کره، پیاز، سیر، قارچ، خامه دابل، ماکارونی لینگوئینی، جعفری و پنیر پارمسان که تمامی موادی ناب هستند. 3. در ظرفی دیگر پیازچه خرد شده، نمک، خامه و پنیر رنده شده را به تخم مرغ های هم زده شده اضافه و آن ها را خوب مخلوط هم می کنیم. حال در تابهای روی گاز 1 قاشق غذاخوری کره را آب کنید. 2. در مدت زمانی که پاستا ها در حال پختن هستند؛ در ماهیتابه ای دیگر کره را بر روی حرارت ذوب می کنیم. زمانی که قارچ ها پختند مرغ ها ی پخته شده را دوباره به تابه برمی گردانیم.و مقداری فلفل سیاه می ریزیم .

در این فاصله پاستا را در آب جوش بریزید و بعد از مدت زمان نوشته شده روی بسته، آبکش کنید. سپس پاستا را داخل ظرف سرو ریخته و روی آن برشهایی از مرغ گریل شده و پنیر پارمزان بریزید. در مخلوطکن بریزید و میکس کنید. در یک قابلمه آب را به همراه کمی نمک و روغن جوش بیاورید و سپس پاستای پنه را به آن اضافه کنید و طبق زمان نوشته شده روی بستهبندی (یا حداقل برای ۷ دقیقه) بپزید.

دیدگاهتان را بنویسید